Baumrtová potvrdila svou roli | E15.cz

Baumrtová potvrdila svou roli

Monika Gordíková

Baumrtová potvrdila svou roli

Chomutov / Na 13. Mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Istanbulu startovala chomutovská rodačka Simona Baumrtová na třech znakařských tratích. Na každé vylepšila své maximum.

Hned první rozplavba ukázala, že plavkyně má dobrou formu. Na stovce zaznamenala Baumrtová zlepšení osobního rekordu o sedmaosmdesát setin.
„Ve vylepšení času jsem doufala, i když po doplavání jsme byla příjemně překvapená,“ říká Baumrtová. Osmým místem postoupila do semifinále, kde se jí na plavky nalepila smůla. Zbylo na ni první nepostupové místo.

Při padesátce jí ovšem přišel den volna, který získala tím, že nepostoupila, vhod. Přesvědčivými výkony postoupila až do finále, kde o setinu vylepšila svůj „osobák“ a doplavala šestá. Jak se později ukázalo, byl to nejlepší český výsledek na šampionátu. „Plavat třikrát během jednoho dne na padesátce je náročné spíš psychicky. Navíc další den jsem nastupovala ke dvoustovce, mé hlavní disciplíně,“ míní Baumrtová.

Na znakařských dvou stech metrech nepůsobila uvolněně. Osmnáctiletou závodnici poznamenal předchozí namáhavý den. Rozlámané tělo se ale nakonec přece jen vzepřelo a dosáhlo finále. V něm Baumrtová o pětadevadesát setin vylepšila svůj vlastní český rekord a obsadila sedmou příčku.

Autor: Monika Gordíková
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!