Bidař: Z Bernu mám jen příjemné zážitky | E15.cz

Bidař: Z Bernu mám jen příjemné zážitky

Krasobrulař Petr Bidař uspěl na mistrovství Evropy. Byl sedmý. O víkendu v Budějovicích nepojede.

Už to není jenom Tomáš Verner. Budějovický klub vyslal do světa dalšího krasobruslaře, který může v budoucnu zaútočit i na nejvyšší příčky.
Petr Bidař jel se svou pražskou partnerkou Klárou Kadlecovou poprvé na mistrovství Evropy dospělých. Zatímco jeho kolega bojoval o medaile, této dvojici nešlo o umístění. Chtěli zajet čistý program, sbírat zkušenosti. Výsledek? Ve sportovních dvojicích skončili sedmí. „Kdyby mi to někdo řekl předem, poklepal bych si na čelo,“ říká devatenáctiletý Bidař.

Jste se šampionátem spokojený?

Jsem. Představě o takovém umístění bych se předem zasmál. Opravdu to nikdo nečekal. Až na zimu, která v Bernu panovala, si ze šampionátu vezu jen příjemné zážitky.

Tenhle úspěch korunuje velmi dobrou sezonu.

Je pro nás úspěšná. Objeli jsme juniorská Grand Prix v Gratzu a v Sheffieldu, kde jsme byli sedmí. Po nich jsme se zúčastnili několika seniorských závodů, kde jsme nezajeli špatně, a díky tomu jsme dostali pozvánku na seniorské Grand Prix v Paříži, kterého si nesmírně vážím.

Cítíte sám na sobě, že se posouváte dopředu?

Znatelně. Natrénovali jsme nové prvky a získali mnoho zkušeností.

V Žilině jste poprvé v kariéře získali seniorský titul z mezinárodního mistrovství Česka.

Byl to náš první start mezi dospělými, takže si toho titulu hodně ceníme.

O víkendu bude v Budějovicích juniorské mistrovství Česka. Měl jste být jednou z hlavních hvězd, ale nakonec nenastoupíte. Proč?

Mrzí mě to, ale nepojedeme. Svaz určil nominace na juniorské mistrovství světa ze seniorského šampionátu, a tak to juniorské pro nás ztrácí smysl. Doma jsem brusle už dlouho nenazul. Budu jen v hledišti.

Přesto zvete diváky na závody z plakátů. Je to příjemný pocit být stále známější?

Známý jsem v krasobruslařském světě, ale na veřejnosti určitě ne. Přesto je to příjemný pocit a čest, že si klub vybral zrovna mě.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!