Biograf Letní poloha na Kampě promítá zdarma | E15.cz

Biograf Letní poloha na Kampě promítá zdarma

Zajít si do kina pod širou oblohou v historickém centru Prahy, navíc zadarmo, mohou lidé na Kampě v Cihelné ulici. Pro pár posledních letních týdnů tam funguje Biograf Letní poloha a také Letní kavárna.

„Biograf vznikl z popudu lidí, kterým v centru Prahy chybí alternativa za letos chybějící projekt Letního kina Střelák,“ říká spoluorganizátor Petr Pošvic.

Promítání v polootevřeném cirkusovém šapitó se podle něj dramaturgicky opírá o silnou vlnu nových dokumentárních snímků převážně české produkce, jako je například snímek Vítejte v KLDR!, a také o klasické filmy československé a světové kinematografie.

Diváci tak mohou zhlédnout například snímky Rozmarné léto, Všichni dobří rodáci, Světáci a Balada pro banditu. Ze zahraničních jsou to třeba Mechanický pomeranč a Zvětšenina, z těch nových pak Katyň a Duel Frost/Nixon. „Významněji jsou zastoupené filmy animované, jako například Distrikt!, Valčík s Bašírem a Slepičí úlet,“ podotýká Pošvic.

Návštěvníci mohou na kampě u Vltavy posedět i v kavárně, která je otevřená od dvou hodin odpoledne až do jedné hodiny po půlnoci. V pátek 18. září se na ostrově uskuteční i koncert skupiny Milo.

„Biograf a kavárna jsou ideálním spojením pro prožití příjemného večera přímo v centru Prahy,“ říká Pošvic s tím, že promítání filmů začíná čtvrt hodiny po osmé večer.

Druhým letním kinem v Praze, ovšem placeným, je šestým rokem Letní kino Regina v zahradě karlínského sídla Českého rozhlasu. Za vstupné na filmové hity a oscarové trháky tam návštěvníci platí pětadvacet korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!