Blanický: Hra mužstva se změní | E15.cz

Blanický: Hra mužstva se změní

Přestavbou od základů prošel během léta tým Cementu Hranice. Podaří se házenkářům navázat na loňský úspěch?

Stržínek, Hradil nebo Skřídlo. Postavy, na kterých v posledních letech stála hranická házená, ze soupisky Cementu zmizely. Hraničtí fanoušci se v letošní sezoně musí naučit skandovat nová jména. A je jich dost. O proměně týmu a jeho možnostech jsme si povídali s manažerem klubu Jiřím Blanickým.

Kádr Cementu prošel během léta velkou obměnou. Kdo se letos v Hranickém dresu neobjeví? Martin Stržínek odešel do Zubří, Michal Hradil bude působit v rakouském Linci, Martin Spuchlák v SKP Bratislava. Ze zdravotních důvodů skončil s extraligou Jiří Skřídlo. Martin Toms bude hrát v Polance nad Odrou, odešel i Josef Vatolík. Radek Godál šel kvůli rodině na limitovaný přestup do Havířova do 31. prosince. Po novém roce se s ním chceme sejít a uvidíme, co bude dál.

To jsou výrazné ztráty. Kdo tým tedy posílil? Do branky jsme získali zkušeného Josefa Kučerku z francouzského prvoligového týmu Saint-Raphaël. Hru by měl tvořit Marek Tůma, který přišel z Povážské Bystrice. Z hostování v SCM Karviná se vrátil Radim Brož. Z Karviné máme i Josefa Diviše a Tomáše Bednaříka. Zpět v Hranicích je z TJ Fatra Napajedla Michal Indrák. Posílil nás i Radek Bajgar, který hrál loni ve Frýdku-Místku.

Kdo bude letos tvořit osu týmu? Loňská kostra mužstva se rozpadla s odchodem důležitých hráčů. Základ letos tvoří posily společně s hráči, kteří u mužstva působili loni. Od nově příchozích si hodně slibujeme. Ale konkrétní složení základní sestavy bude určovat až trenér před jednotlivými zápasy.

Jak se promění herní styl Hranic? Myslím si, že letošní tým má větší potenciál. Je vyrovnanější a jeho výkony nebudou záviset na šesti lidech. Chceme předvádět kolektivní házenou, zrychlit hru a opírat se o kvalitního brankáře. Hra mužstva se oproti loňsku určitě změní. Hranice zahájily letošní sezonu doma proti Kopřivnici. Jak jste spokojený s prvním ostrým testem týmu? Po nervózní první půli jsme nakonec zaslouženě vyhráli. Hlavně se ale potvrdilo, že naší předností bude vyrovnaný kádr a variabilita hry.

S jakými cíly vstupujete do nové sezony? Chceme především postoupit do play-off. Potom se uvidí. Nebudeme vydávat velkohubá prohlášení. To je dvojsečná zbraň.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!