Blíží se vrcholná událost českého facility managementu | E15.cz

Blíží se vrcholná událost českého facility managementu

Letos to bude právě 10 let, co česká pobočka světové asociace facility managementu IFMA CZ vstoupila na půdu České republiky a začala seznamovat širokou veřejnost s oborem do té doby u nás prakticky neznámým. Proto i nejdůležitější událost roku, kterou tato organizace pořádá v České republice – Týden FM, se ponese v poněkud slavnostnějším duchu. Akce se uskuteční ve dnech od 9. do 11. listopadu, jejím centrem bude jako obvykle karlínský hotel Olympik.

Hlavním mottem letošní akce je „Cesta z krize má své jméno“. „Naším úkolem bude hledat cesty z dnešní krize. Vždycky se při hledání zaměření Týdne FM snažíme aktuálně reagovat na současný stav společnosti a aktuální problémy,“ říká prezident IFMA CZ Bohuslav Kyjánek. Nedílnou součástí celého programu Týdne FM 2009 bude jako každoročně úvodní exkurze do objektu zajímavého z oborového hlediska, tedy z hlediska praktické aplikace facility managementu. Tentokrát odborníci zamíří do budovy Prague City Tower v Praze 4. Jedná se o nejvyšší budovu v ČR, která prošla v posledních dvou letech zásadní revitalizací. Druhý den, konkrétně 10. listopadu, proběhne mezinárodní konference, jednotlivé přednášky budou pomáhat najít cestu z krize.

Kromě dalších odborníků vystoupí se svými příspěvky zaměřenými na nová technická řešení, snižování nákladů a zkušenosti z právě realizovaných projektů oboru FM zástupci firem ABL Praha, Alstanet Praha, Czechcoal Group, Enesa Praha, GFM Aquapark Praha, IDS – Scheer, IKA DATA Praha, ISS Facility Services, pit Software Ostrava, TESCO SW Olomouc. Se svými přednáškami se zúčastní rovněž experti FM – ing. Ondřej Štrup k provádění auditů a Vlastimil K. Vyskočil, CSc., ke strategii facility managementu.

Z Masarykovy univerzity v Brně vystoupí RNDr. Petr Glos s přednáškou o Univerzitním kampusu Bohunice. Náplní třetího dne bude tradičně workshop s názvem „Stanovení a nastavení KPI u procesů v běžné praxi facility managera“. Vrcholem Týdne FM bude udílení výročních ceny IFMA CZ – FM AWARDS, tentokrát v prostorách Paláce Žofín na Slovanském ostrově v Praze.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!