Bodová past sklapla: hrozí baráž | E15.cz

Bodová past sklapla: hrozí baráž

Štěpán Tomš

Před týdnem hráli v klidném středu tabulky ve velké formě, dnes bojují o přežití. Hokejisté přišli o body.

Zatímco se rozhodovalo u stolu o trestu, boleslavští hokejisté v extralize excelovali. Po reprezentační přestávce rozstříleli Zlín 9:5, pak vyhráli 6:0 v Liberci. Nyní jsou přesto poslední.

Pracovali na sobě

Desetidenní pauzu dobře využili. Poctivě trénovali.
„Věnovali jsme se všem herním činnostem včetně kondiční složky,“ řekl trenér Miloš Holaň. S týmem pracoval i na střelbě. V té se mužstvu před jeho příchodem vůbec nedařilo. „Střelecký potenciál tým má,“ tvrdil Holaň. Jeho svěřenci toto tvrzení odsouhlasili dvěma vysokými výhrami nad Zlínem a Libercem. Tým podržel také gólman Michal Valent.
Jako by chtěli dokázat, co si o kauze odečtu bodů myslí. O den později byli poslední. Bruslařský klub srazilo na dno tabulky rozhodnutí šéfa extraligy Stanislava Šulce.
Ten zvolil variantu bodového odpočtu, nikoli kontumace. Znamená to, že provinilým týmům body odňal, ale ostatním nepřipsal.
„Kontumace jsme neprovedli proto, aby zásahy do rozehrané soutěže byly co nejmenší,“ vysvětlil své rozhodnutí Šulc. To mnohé fanoušky popudilo stejně jako následující slova. „V každém případě bude o co hrát, získat se dá ještě spousta bodů,“ dodal Šulc.
Boleslavský klub s verdiktem spokojený není. „S právníky zvažujeme kroky, které budou následovat,“ potvrdil generální manažer Cyril Suk.
Nejenže trpí fanoušci, ale ještě hůře vnímají situaci hokejisté. „Čtyři pět měsíců na něčem tvrdě pracujeme, a teď se nám to všechno sesype,“ hledal těžko slova Tomáš Divíšek. Poslední zápas jeho tým prohrál, a zase to byla přestřelka. Bruslařský klub hostil Plzeň, další z potrestaných klubů. Ohledně odpočtů se kluby spojily, na ledě však šlo „kamarádství“ stranou.

Vyhrocená situace

Osobní souboje, roztržky, ostré výměny názorů. Takový byl zápas, ve kterém Středočeši vedli 3:1, a nakonec prohráli 4:7. „Naší hrou jsme si to zasloužili. Asi jsme si mysleli, jak nám to jde a že dáme lehce sedm gólů,“ řekl útočník Divíšek.
Bodový odpočet nejvíce nahrál Kladnu. Beznadějně nejhorší celek dosavadního průběhu poskočil na třináctou pozici, na Boleslav má čtyřbodový náskok. „Ztrácíme dvacet bodů na desáté místo, takže o předkole play-off nemůže být řeč. Budeme se snažit vyhnout baráži,“ dodal s pokrčením ramen Tomáš Divíšek. Bruslařskému klubu tak hrozí baráž potřetí v řadě.

Proč je Boleslav poslední

Po 17 odehraných kolech přišlo vedení extraligy na nesrovnalosti ve smlouvách hráčů
V sítu uvízla Mladá Boleslav spolu s Plzní a Kladnem
Kluby neposlaly na svaz všechny potřebné papíry, vedení extraligy jim přesto potvrdilo soupisku
Problém se týkal smluv boleslavských hráčů Divíška a Marušáka

Autor: Štěpán Tomš
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!