Bohdanečské lázně plánují nový hotel | E15.cz

Bohdanečské lázně plánují nový hotel

Východočeské Léčebné lázně Bohdaneč, které zahajují již 113. sezonu, zadaly v letošním roce k rozpracování studii architektonické koncepce rozvoje lázeňského areálu.

Lázně zaměřující se na léčbu pohybového ústrojí uvažují o novostavbě moderního hotelu i rekonstrukci kulturní památky Gočárova lázeňského domu. Jako nezbytnost se nám jeví výstavba parkovacího domu s dostatečnou vozovou kapacitou, vyjmenovává výkonný ředitel lázní Rudolf Bubla. Bohdanečské lázně příliš neutrpěly ani doznívající hospodářskou krizí i díky orientaci na převážně domácí klientelu. „Do počátku loňského roku jsme vstupovali s obavou, co dopady hospodářské recese v našem oboru přinesou,“ podotýká Bubla.

Společnost si však přísně hlídá náklady a objevila další zdroje. Přestala třeba pronajímat restauraci na rauty a další firemní akce, aby je mohla nabízet sama a měla větší zisky. V roce 2008 vykázala čistý zisk 36,5 milionu korun, zisková byla v loňském roce a také v letošním roce očekává ziskové hospodaření. Z toho důvodu lázně již v letošním roce uskutečňují řadu investic kolem 25 milionů korun. „Osobně se těším na realizaci fontány v lázeňském parku, která bude místem odpočinku nejenom pro lázeňské hosty, ale poskytne i občerstvení kvalitní pitnou vodou projíždějícím cyklistům,“ líčí. Tento záměr je v projektové fázi, zatímco téměř 30 metrů hluboký vrt s pramenem byl již realizován.

#####Nabídku lázní rozšířilo wellness centrum

Pacienti již nyní využívají služeb právě dokončeného nového wellness centra a čerstvě upravených atypických hotelových pokojů. Naplno se rozeběhla celková rekonstrukce památkově chráněného parkového venkovního bazénu Panenka, včetně technologie pro úpravu vody. Podmínky zlepší i technické stavby, jako jsou úplná výměna trafostanice, regulační stanice zemního plynu či výtahů v pavilonu Veselý. Před třemi lety byl též rekonstruován pavilon Jubilejní za 85 milionů korun. „Jsou zde jednak umístěna naše lékařská pracoviště, jednak se zde nachází komfortní hotelové ubytování pro naše klienty převážně po aplikaci totálních endoprotéz,“ přibližuje. Druhou významnou investiční akcí byla v loňském roce úplná rekonstrukce pavilonu Langer s náklady přesahujícími 60 milionů korun.

#####Novinky také v léčbě

#####Bohdaneč trápí dálnice

Lázně však trápí zvýšený provoz kvůli nedokončené dálnici D11 z Prahy do Hradce Králové. Namísto sjezdu u Hradce nyní doprava do sousedních Pardubic plyne lázeňským městem. „Dokončená dálnice nepochybně uleví tomuto problému, finálním řešením to však dozajista není,“ upozorňuje. Zde je právě podle něj na autoritě města, aby se dokázalo s pomocí lázní důrazněji postarat o změnu trendu a zachovat i s ohledem na ekologii nezbytné biokoridory.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!