Böhm: Horší už to nebude | E15.cz

Böhm: Horší už to nebude

Loněk Pavel

Volejbalisté Kladna na jaře sáhli po mistrovském titulu. Po půl roce jsou poslední a nemají daleko k pasti baráže. Odešly opory a do zápasů jdou Kladenští jako chudý král do boje.

V kanceláři seděl kouč Jindřich Licek a možná přemýšlel, co za chvíli řekne před tréninkem hráčům. Že snad v únoru klub doplatí hráčům peníze, a že je jenom na nich, aby se zachránili, protože pád z extraligy by možná znamenal i pád do amatérských podmínek. „Je toho dost,“ řekl s povzdechnutím Licek.

„Musíme dohrát
v této sestavě“

Trenér si myslel, že na tom bude jeho tým lépe. „Nejsem až tak překvapený, přesto jsem si myslel, že na tom budeme o trochu líp. Ale ne o moc, protože jsem realista,“ podotkl kouč.
Situace hráčská i finanční podle něj není dobrá. „Nevyřešili jsme post univerzála a už ho ani nevyřešíme. Musíme to dohrát v téhle sestavě,“ řekl Licek.

Slovák Šabo, který měl hrát univerzála, odešel bez jediné stopy v kladenském volejbalu. Přišel, viděl … a nezvítězil. Byl to omyl. Na jiného univerzála nejsou peníze. Na tomto důležitém postu, kde loni kraloval Jan Svoboda, nastupuje Radek Svoboda, který si ale v úvodu extraligy zlomil malíček. Navíc se zranili a onemocněli další hráči.

„Nastupovali jsme v šesti sedmi lidech a neprali jsme se ani tak se soupeři jako sami se sebou,“ připustil blokař Martin Šrámek.

Hráči nepředpokládali, že budou po třetině soutěže tak dole. „Prohráli jsme i se soupeři, se kterými bychom jednoznačně měli dělat body. Teprve prostřední část extraligy ukáže, jestli budeme bojovat o záchranu, nebo o vyřazovací část play-off,“ řekl kapitán týmu, blokař Borek Fokt.

Podle smečaře Martina Böhma se mužstvo musí zvednou „z blbý nálady“, že pořád prohrává. „Pomalu se ale lepšíme. Horší už to nebude,“ poznamenal Böhm.

„Bojíme se vyhrát,“
říká blokař Šrámek

V posledních zápasech už hrál tým kompletní. „Důležité je, že jsme se konečně dali zdravotně dohromady. Mužstvo začalo líp fungovat. Hraje daleko lépe, ale body nám unikají v koncovkách setů,“ řekl Licek. „V koncovce setů vedeme o dva body a nezvládneme to. Jako bychom se báli vyhrát,“ doplnil ho Šrámek.

Mužstvo ale pomalu nachází svoji tvář. Vše se odvíjí od dobrého příjmu a rychlé nahrávky na síť, kde kraluje Martin Böhm, jeden ze tří nejlepších smečařů extraligy.

„Nemáme vyloženého bombera, který by dokázal skládat míče jako to uměli Jan Svoboda a Karel Linz. Můžeme být rádi, že Martina máme. Hraje osmdesát procent útoků. Kolikrát se naše hra odvíjí od toho, jak mu to jde,“ uvedl Šrámek s tím, že soupeři se na něj koncentrují. „Nemá to snadné,“ dodal.

Po domácí víkendové porážce s Českými Budějovicemi 1:3 čekají Kladenské důležité zápasy ve vánočním čase.

„Tam uvidíme, jestli si dáme nějaké vánoční dárky. Stačí vyhrát po sobě dva tři zápasy a jsme tam, kde jsme chtěli být. O play-off se rozhodně porveme,“ slíbil Borek Fokt.

Autor: Loněk Pavel
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!