Bohumínský Impuls je mistrem světa | E15.cz

Bohumínský Impuls je mistrem světa

V říjnu vyhráli evropský šampionát a před pár dny si tanečníci souboru Impuls z Bohumína přivezli domů na krku zlaté medaile z mistrovství světa v Německu.

Zlato, ale také oba další cenné kovy přivezli do Bohumína tanečníci souboru Impuls. V německém městě Riese ukázali své umění a porazili soupeře z ostatních světadílů. Zlato vybojovala perfektně zvládnutá formace Galileo, ve které tančilo čtyřiadvacet tanečníků. Medailový úspěch na německém mistrovství podtrhl druhým místem Marco Běhal v sólové kategorii a malá impulsácká formace Osud přivezla cenný bronz. „Na všechny jsem patřičně pyšná, to se ví. Všichni naši tanečníci a tanečnice na formacích tvrdě pracovali a po obrovské dřině přišla odměna. Je krásné, když se vaše práce až tak úspěšně zúročí,“ popisuje radost vedoucí a choreografka Lenka Krčová.

Po dřině zasloužená odměna

Po příjezdu domů čekalo na tanečníky milé překvapení. Před autobusem je čekaly desítky fandů. Sotva se otevřely dveře autobusu, bouchlo šampaňské a dav zpíval vítězům nesmrtelnou píseň skupiny Queen We are the Champions.
Taneční soubor pravidelně září na českých soutěžích, ale úspěch na mezinárodních pódiích se rodil postupně. V roce 2007 se junioři souboru propracovali k bronzu na mistrovství Evropy, pak se propracovali až ke světovému zlatu v roce 2009. V prestižní kategorii dospělých vybojovali stupeň nejvyšší až letos.
Sólista Marco Běhal už před dvěma lety, ve svých patnácti letech vybojoval titul mistra světa. Letos skončil druhý. „Mám obrovskou radost. Je vidět, že ta snaha opravdu není marná. První titul jsem získal ještě za působení v Radosti. Jsem rád, že jsem úspěch přenesl i mezi dospěláky,“ směje se Běhal. Impuls je jen částí souboru. Ti mladší tanečníci dostali před lety jméno Radost.
První tanečníci nastoupili do souboru už v roce 1982. Dvacet dívek a jednoho chlapce nazývali Kulturní agitkou. Až o dva roky později dostal soubor jméno Radost. Děti vyrostly, a tak v roce 1986 vznikla pro absolventy dětského souboru skupina Impuls. Tu dodnes navštěvují dospělí tanečníci.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!