Bohunice mají nové prostory pro nákupy | E15.cz

Bohunice mají nové prostory pro nákupy

Nově otevřený komplex Brno Campus Square je doplněním vznikajícího areálu Masarykovy univerzity. Na více než 34 tisících metrech čtverečních tu firma Skanska CZ během jednoho roku postavila nákladem 720 milionů korun obchodní centrum střední velikosti.

Zajímavostí stavby je například ozeleněná střecha, výhodou je připravené budoucí propojení se všemi ostatními prostorami nového univerzitního areálu. „Projekt zahrnuje aktuální ekologické trendy, kombinující moderní stavby se zelení a dalšími přírodními prvky. Venkovní parkoviště je například řešeno jako mozaika, kde jednotlivá parkovací stání oddělují rostliny a keře, zeleň se objeví rovněž na střeše objektu BCS a některé z pilířů budovy obepnou popínavé rostliny. V okolí budovy pak vzniknou trávníky a stromové aleje,“ říká projektový manažer Martin Krumnikl ze společnosti Skanska CZ.

Stavba Brno Campus Square (BCS) je součástí další etapy rozsáhlého areálu Campus Parku, který od roku 2004 vyrůstá v BrněBohunicích a je v podstatě dostavbou areálu Masarykovy univerzity. Jde o dvoupodlažní obchodní centrum, v němž se nachází hypermarket a menší obchody. S univerzitními prostorami bude spojovat budovu nová lávka. Stavba je také přímo propojena s objekty Campus Office Parku a Moravského zemského archívu. Kromě toho navazuje i na terminál MHD. Vzniká tak jakýsi průsečík aktivit v oblasti, která se po svém letošním dokončení stane jedním s center vědy a vzdělanosti v ČR i ve střední Evropě.

Budova BSC se skládá z jednoho podzemního a jednoho nadzemního podlaží, její celková obchodní plocha je 39,5 tisíc metrů čtverečních, z čehož osm tisíc metrů čtverečních připadá na hypermarket provozovaný společností Tesco a zbytek na obchody a zařízení, sloužící univerzitnímu kampusu. V podzemmím podlaží se je 423 parkovacích stání, v okolí objektu pak 261 venkovních parkovacích stání. Plocha vnitřních a venkovních parkovišť činí zhruba devět tisíc metrů čtverečních.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!