Bolest Karviné? Neproměněné šance | E15.cz

Bolest Karviné? Neproměněné šance

Fotbalisté Karviné zakončili podzimní část druhé ligy na jedenáctém místě. Fanoušci i vedení čekali více.

Až jedenácté místo patří fotbalistům MFK Karviná po podzimní části druhé fotbalové ligy. „Jedenácté místo je zklamání. Chtěli jsme se pohybovat okolo pátého místa,“ prohlásil trenér Karel Kula, který v průběhu podzimu nahradil odvolaného Jiřího Balcárka.
Někdejší ligový fotbalista Baníku Ostrava ale nepropadá panice. „Trochu nás může těšit, že tabulka je vyrovnaná a na třetí místo ztrácíme jen šest bodů, což jsou dvě podařená kola,“ pověděl Kula. Karvinou v lize srážejí hlavně spousty neproměněných šancí. „V každém utkání si vypracujeme více šancí než soupeř, ale zakončení je špatné. Možná je to už trochu v hlavách,“ myslí si nejzkušenější karvinský fotbalista Radek Slončík. Karviná se v zimní přestávce pokusí doplnit svůj kádr. „Potřebovali bychom posílit na místě středního obránce a potřebujeme zvýšit konkurenci i na pozici útočníků. Po zranění Michala Gottwalda nám zbyl pouze Martin Opic. Vladimír Mišinský, který pak nastupoval vpředu, není typický útočník. A Tomáš Zápotoka musí zatím dohánět tréninkové manko,“ vyjmenoval Kula problémy s útočníky. Karviná kromě povinností ve druhé lize hrála i domácí pohár, který měla výborně rozehraný. Vyřadili ligový Liberec a v osmifinále Ondrášovka cupu doma porazili dalšího prvoligistu Zbrojovku Brno 2:0. V odvetě ale svěřenci Karla Kuly vybouchli - Brnu podlehli 0:4. „Tohle je největší zklamání podzimu. Nehráli jsme špatně, ale domácí šance proměnili, my ne. Navíc brankář Bureš měl svůj den,“ vrátil se Kula ke kruté porážce.
Karviné v Brně chyběly zkušenosti Radka Slončíka, který se v jedenáctém kole proti béčku Spartě zranil. „Soupeř mi nešťastně zajel do operované nohy, ve které mi povolil drát,“ prozradil Slončík.
Karvinské fotbalisty ještě na podzim čekají dva přípravné zápasy, poté nastupují na dovolenou. „Střetneme se s Hlučínem a béčkem Baníku Ostrava. Jarní přípravu zahájíme 10. ledna,“ nastínil Kula. Jestli ale Karvinou povede i na jaře ještě neví. „Prodloužení smlouvy mi zatím nikdo nenabídl, takže nevím, jak to dopadne,“ řekl Kula.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!