Bowlingu vstříc. Ale kam? | E15.cz

Bowlingu vstříc. Ale kam?

Plánujete vyrazit na bowling? V Karlových Varech si můžete vybrat ze tří možností.

Těžká modrá koule se řítí drahou. Přímo na kuželky. Kolik jich shodí? Šestičlenná skupina přátel podél dráhy s napětím vyhlíží okamžik střetu.
Pokud jich valící se koule sejme všech deset, budou mít důvod k oslavě. Parádní trefa! Pokud ale vržená koule uhne a sjede třeba do žlábku, bude to pro ně spíš důvod k smíchu. Bowling je především zábava.
„Chodíme ho hrát každou poslední sobotu v měsíci. Je to už taková tradice od gymplu. Popijeme, pokecáme, pobavíme se, vyčistíme si hlavu od pracovních starostí. Vyhrát ale chceme všichni,“ hovoří o své velké zálibě sedmadvacetiletý Jiří Sedlák.
V Karlových Varech už s přáteli vyzkoušel všechna bowlingová centra. Moc práce jim to nedalo, ve městě jich je jen pár.

Four Bowl

V budově bývalé kuželny Slavie vyrostlo před pěti lety bowlingové centrum s barem a kulečníkem. Four Bowl. Centrum nabízí čtyři dráhy, v Karlových Varech nejvíc.
„Momentální návštěvnost je slušná, i když zájem o bowling hodně závisí na sezoně a počasí. V každém případě na večery nebo víkendy je lepší rezervace,“ zmiňuje pravidlo jistoty bowler Ricardo Delfi no.
Bowlingové dráhy ve Four Bowl otevírají každý den v deset dopoledne. Otevřené jsou do půlnoci, v pátek a sobotu o něco déle. Hodina hry stojí sto devadesát korun (do sedmnácté hodiny) nebo 299 korun (po sedmnácté hodině).
Pokud jde o rekordy, absolutní mužský tady činí 276 a ženský 248 bodů. Svůj rekord má ale každá z drah. Informace o nejvyšším dosaženém počtu bodů visí nad nimi. „Pokud někdo hodí nový rekord, dostane od nás láhev demi sektu,“ dodává Ricardo Delfi no.
Do tohoto podniku si mohou hráči přinést vlastní sálovou obuv, anebo mu ji tam půjčí. Jednou za čas pořádá Four Bowl turnaje, v říjnu podnik rozjede amatérskou ligu.

Eurobar Morava

Bowlingové centrum se třemi profi dráhami, jehož součástí jsou také kulečník nebo šipky. To je Eurobar Morava. Zdejší rekord je 232 bodů, drží ho Jaroslav Fujdiar.
„V srpnu jsme rozjeli akci, která potrvá až do podzimu. Kdo nahází nový rekord, obdrží láhev sektu zdarma, a navíc tady bude viset jeho jméno,“ říká servírka Martina Sedláková.
Hráči, kteří si chtějí zahrát bowling v Moravě, by ale ani tady neměli nic riskovat. Rezervace znamená jistotu, že si večer zahrají. „Podzim bývá dost plný, hlavně pátky a víkendy. Pak jsou rezervace nutné,“ upozorňuje Sedláková.
Podnik otevírá v deset dopoledne, přičemž v pátek a sobotu nechává shazovat kuželky až do čtyř hodin ráno, jinak do jedné. Cenu ovlivňuje sezona. „Hodina hry v létě stojí 180 korun. Od září pak v čase od deseti do šestnácti hodin 180 korun, od šestnácti hodin 250 korun,“ vypočítává provozní Libuše Kovaříková.

U Pařilů

Bowling u Pařilů spatřil světlo světa v roce 2005. Absolutní rekord, hozený na dvou zdejších drahách, zatím patří Karlu Švecovi - 263 bodů.
„Lidé mají o hru zájem, i když je těžké odhadnout, kdy přijdou a kdy ne. S tím ale bowlingová centra nebo restaurační zařízení počítají. Obzvlášš na víkend je však nutná rezervace,“ upozorňuje provozovatel bowling centra Pavel Vrzal.
Hodina hry stojí v exponované večery (pátek, sobota a neděle) dvě stě korun. Jinak sto padesát. „Speciální obuv nevyžadujeme, ale v zájmu hráčů je, aby si přinesli nějakou pohodlnou,“ říká Vrzal.
Také u Pařilů dají každému novému rekordmanovi dráhy láhev sektu. „Víc bodů většinou dělají muži, ale jsou ženy, které umí chlapy porážet,“ všiml si Pavel Vrzal.

Kolem Varů

V blízkém okolí Karlových Varů jsou další dvě bowlingová centra. Daleko známějším je Four Bowl v Ostrově. Bowlingové centrum s barem, čtyřmi bowlingovými drahami, shuffleboardem či kulečníkem.
Four Bowl v Ostrově má otevřeno denně od deseti dopoledne do půlnoci, jen v pátek a v sobotu o něco déle. Hodina hry tam přitom stojí od sto osmdesáti do tři sta dvaceti korun.
Dvě bowlingové dráhy naleznou zájemci také v hotelu Riviera v Děpoltovicích. Hráči mohou na dráhy od dvanácti do dvaadvaceti hodin. Lidé zaplatí zhruba tři sta korun za hodinu. „Zájemci si u nás mohou bowling rezervovat pro soukromé i firemní večírky,“ doplnila recepční Eva Kočandrlová.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!