Bóža pověsí brusle na hřebík | E15.cz

Bóža pověsí brusle na hřebík

Jaroslav Modrý se vrací do zámoří, hrát už nebude. Skvělé dva roky, vzpomíná na indiánský pobyt ve městě piva.

Určitě bude chybět. Málokdo si vydobyl v dresu Indiánů během dvou let tako- vý respekt u hráčů i fanoušků jako Bóža Modrý. Plzeňská generalita v čele s Martinem Strakou se zkušeného obránce ještě snažila přesvědčit, aby zůstal. Jihočeský rodák však splnil přání americké manželky. Vrátit se do zámoří. Rozhodnutí je definitivní.

„V Čechách zůstaneme jen do konce června, než děti dochodí školu. Pak odlétáme,“ maří Modrý poslední naděje. Brusle zatím pověsí na hřebík. V zámoří v aktivní kariéře pokračovat nechce a na trénování má prý ještě čas. Ale na Plzeň si určitě vzpomene. „Napadnou mě krásné dva roky hokejového života. Fajn parta, krásná atmosféra, fanoušci, vynikající pivo,“ vypočítává čtyřicetiletý matador plusové atributy hokejového města. S týmem prožil dvě zvláštní sezony.

„Play-off? Asi chybělo trochu štěstí, důrazu, zarputilosti, odhodlání a obětavosti. Jsou to jen slova, ale kdo chodí na hokej, ví, o čem mluvím,“ snažil se odhalit příčiny bolestných porážek. Klíčový muž plzeňské obrany, který odehrál v zámoří patnáct sezon, si také vzpomněl na nejdůležitější osobnosti v týmu. „Martin (Straka) dělá výbornou práci s klubem, jsem rád, že jsem měl šanci být u toho, snad jsem mu pomohl. Tomáš (Vlasák) mu výborně sekundoval, prostě vedle Martina našel radost ze hry. Náramně si vyhověli lidsky i hokejově. A Marian ( Jelínek) – vynikající člověk, výborný psycholog. Dokázal nás výborně připravit, myslím, že se stále zlepšuje,“ dodal Modrý. A kdo zaplní díru po zkušeném Bóžovi?

Jihočeskéhoi odchovance nejspíš v Plzni vystřídá kladenský rodák ze slavné hokejové ságy František Kaberle. Po městě se šušká, že mistr světa po odchodu z Pardubic míří stoprocentně k Indiánům a už je podepsaný. Definitivní odkrytí karet však přijde až na začátku května.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!