Brandýská radnice připravuje revitalizaci Masarykova náměstí | E15.cz

Brandýská radnice připravuje revitalizaci Masarykova náměstí

V Brandýse nad Labem začne ještě do konce letošního roku dlouho očekávaná a plánovaná revitalizace Masarykova náměstí a nejbližšího okolí. Cílem rekonstrukce je zklidnit centrum a vytvořit z náměstí a jeho okolí příjemný prostor pro občany i návštěvníky města.

Na samotném náměstí se znovu objeví i dvě dominanty, které zde již v minulosti stály. Na své původní místo se vrátí socha svatého Jana Nepomuckého, která byla odstraněna v roce 1918, a obnovena bude i kašna, původně zbudovaná v roce 1910. Celková rekonstrukce brandýského náměstí by měla být ukončena na konci roku 2011. Významných změn se náměstí dočká i z hlediska dopravní situace. „Celý projekt revitalizace náměstí maximálně upřednostňuje pěší dopravu. Pro automobily bude platit omezený vjezd do některých částí náměstí, parkovací stání budou výrazně upravena,“ dodává starosta Přenosil.

#####Ekologicky a energeticky úsporné osvětlení

Současně s revitalizací náměstí se opravují i dvě přilehlé ulice, jejichž rekonstrukce bude dokončena již nyní v polovině října. „Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav se pro koncept ekologického a energeticky úsporného osvětlení rozhodlo po provedení světelného auditu a propočtu, podle kterého prokazatelně uspoříme finanční prostředky spojené s provozem a údržbou,“ vysvětluje kroky radnice Milan Vávra, místostarosta města. Návratnost finančních prostředků mají propočtenou na necelých šest let. Jako nejvhodnější byla vybrána špičková celohliníková svítidla od evropské společnosti Indal s nejmodernějšími výbojkami. Pro rezidenční zóny byl navíc použit typ vyzařující bílé světlo, které je přirozenější pro lidské oko a prokazatelně zvyšuje bezpečnost.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!