Brankář Řehoř zůstává v Dukle | E15.cz

Brankář Řehoř zůstává v Dukle

Tomáš Blažek

Těsně před vánočními svátky se objevila informace, že jihlavští hokejisté pravděpodobně přijdou o svoji brankářskou jedničku.

O služby Milana Řehoře totiž projevil zájem Mečel Čeljabinsk, který hraje vyšší ruskou ligu.

Pětadvacetiletý gólman se už dokonce objevil na jeho soupisce. „Ano, ozvali se mi, ale šlo pouze o jeden telefonát. Žádnou konkrétní dohodu jsme ale neuzavřeli,“ prohlásil šéf Dukly Bedřich Ščerban.
Nicméně trenér jihlavských brankářů Petr Jaroš mluvil o odchodu Řehoře téměř jako o hotové věci. „Milan by měl odletět 3. ledna na čtrnáctidenní zkoušku. A pokud uspěje, zůstane v Rusku až do konce dubna,“ prozradil.

O svého svěřence trenér Jaroš strach neměl. „Já myslím, že to Řehy zvládne. Už mnohokrát prokázal svoje kvality. Uspěl i v zápasech s extraligovými soupeři a v létě si prošel tréninkem v Mladé Boleslavi,“ soudí kouč brankářů Dukly.

Posledním zápasem, v němž měl Milan Řehoř nastoupit za prvoligový jihlavský A-tým, byl duel s Chomutovem, který hostil Horácký zimní stadion v sobotu 2. ledna. I když po předchozím derby s Třebíčí si nebyl odchovanec žďárského hokeje svým odjezdem úplně jistý. „Nic přesně nevím. Pokud k tomu dojde, odejdu, ale zatím se soustředím jenom na svoje výkony v Jihlavě,“ tvrdil novinářům po porážce 1:2.

A bude se na ně soustředit i nadále, avizované angažmá v Mečelu se totiž nakonec neuskuteční. Řehoř tak dokončí letošní soutěžní sezonu v Dukle Jihlava.

„Žádný jiný kontakt ze strany ruského klubu jsme nezaznamenali, takže vůbec nechápu, jak mohli Milana zapsat na soupisku,“ divil se šéf Dukly Bedřich Ščerban. „Rozhodně je pro Duklu dobře, že nakonec Milan zůstane doma,“ dodal Ščerban.

Autor: Tomáš Blažek
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!