Břeclav? Dohlížím na ni zdálky | e15.cz

Břeclav? Dohlížím na ni zdálky

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Radek Rabušic si chce od trénování odpočinout. Zkušenosti předává v brankářské škole Petra Kouby.

Žádný stres na lavičce, v letošní sezoně chce mít klid. Přesto si kromě šéfa rozhodčích na jižní Moravě a delegáta ve třetí lize přibral Radek Rabušic ještě jeden „job“. Vede přípravku bývalého reprezentačního brankáře Petra Kouby v Brně.

A nelituje. Ostatně coby bývalý ligový gólman má malým nadějím co nabídnout. „Mohl jsem znova trénovat, nebo jít do managementu. Všechny nabídky, které jsem v létě zaregistroval, jsem ale odmítl,“ ujišťuje Rabušic, bývalý kouč a sportovní ředitel Břeclavi.

To vás nic nemohlo zviklat? Rozhodl jsem se, že se budu věnovat malým dětem. Máme brankářskou školu v Brně, kde je asi dvacet kluků. A připravujeme je na brankářské řemeslo. Zaštiťuje to Petr Kouba, je to pobočka jeho školy.

Kdy projekt odstartoval? Začali jsme začátkem letošního roku, pak jsme rozjeli náborovou akci. V dubnu a květnu jsme zvládli všechny marketingové a přípravné věci a nějakým způsobem to dolaďovali. Od srpna už fungujeme. Myslím, že ke všeobecné spokojenosti.

Nemáte někdy pocit, že vám trénování schází? Neměl jsem zájem působit u žádného klubu. Chtěl jsem rozjet brankářskou školu.

Odmítl jste nabídky i proto, že máte špatnou zkušenost z Bystrce, kterou jste loni nezachránil v moravskoslezské lize? Ukázalo se, že to nebylo dobré angažmá. Navíc nechci, aby tam byl zase nějaký střet zájmů. Logickým krokem pro mě bylo, že jsem si dal od trénování pauzu.

Litujete teď, že jste nabídku Bystrce přijal? Když se na to dívám zpětně, tak asi ano. Jednak jsem nemohl v pozdější fázi soutěže nic udělat s kádrem, za druhé to v klubu nefungovalo ideálně. To jsem podcenil. Nejsem člověk, který se bojí výzev. Ale v klubu byly bohužel velké nedostatky, to se ukazuje i teď.

Sledujete na dálku výsledky Břeclavi, kde jste dlouho působil? Opravdu jen na dálku. Když se s někým z bývalých svěřenců potkám, tak se o fotbale bavíme. Ale do podrobností nezacházíme.

Tým se po vašem odchodu hodně změnil. Myslíte, že je kádr silnější než dřív? Posily, které přišly, dobře znám. Bielčík je výborný, Veselého jsem trénoval dřív, Micu jsem měl v minulosti v Synotu. I Polák přišel ze Slovácka, to je podobně kvalitní fotbalista. Jsou to všechno rychlostní typy, pro dnešní fotbal ideální. Rozhodně to mužstvo není slabší, než bylo předtím.

I když odešel Malár nebo Doležal, bývalí ligoví hráči? Karel Doležal měl dlouhodobé problémy s kolenem. Už když přišel do Břeclavi, bylo jasné, že zdravotně na tom není moc dobře. A Laďa Malár toho kvůli zraněním taky moc neodehrál.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video