Brno přitáhlo fanoušky | E15.cz

Brno přitáhlo fanoušky

Po roce se ve Stovkách představil další prvoligový celek. Loni domácí statečně čelili Spartě, letos potrápili Brno.

Fotbalový stadion Stovky zažil po roce opět slušnou diváckou návštěvu. Na utkání druhého kola českého poháru přišlo přes pět tisíc fanoušků a vytvořili vynikající atmosféru. Hráči se jim odvděčili bojovným výkonem. Brnu podlehli těsným rozdílem 1:2.

Diváci si přišli na své

Od úvodního hvizdu panovala ve Stovkách perfektní fotbalová atmosféra. Příznivci kvalitního fotbalu si přišli na své. Domácí fotbalisté byli Brnu důstojným soupeřem. O to bylo utkání zajímavější. „Zápasy s prvoligovými kluby bývají svátkem pro naše fanoušky. Ti opět ukázali, že po kvalitním fotbale je ve Frýdku-Místku hlad. Ani tentokrát nás nezklamali a přišli na stadion. Během celého zápasu nás hlasitě povzbuzovali. Myslím, že taková návštěva při utkání druhého kola poháru nebyla na žádném jiném stadionu v republice,“ vysekl poklonu příznivcům sportovní ředitel klubu Radomír Myška. Diváci si zápas užili, jen některým se nelíbilo pár výroků rozhodčích. „Přišel jsem sice až na druhý poločas, ale zápas
měl začít o hodinu dříve. Ke konci už bylo hůře vidět. První branka Brna padla patrně z ofsajdu. Tvrdili to všichni diváci, kteří byli na úrovni posledních hráčů Brna. Rozhodčí na lajně však praporek nezvedl. Rozdíl třídy byl ale poznat,“ uznale pokyvoval hlavou jeden z diváků Antonín Hrabec. Brněnští fanoušci patří mezi problémové. Pořadatelská ani bezpečnostní služba však nemusela během zápasu a ani po jeho skončení řešit žádný problém. „Všechno proběhlo v naprostém pořádku. Na utkání jsme si najali bezpečnostní agenturu. Pohárové zápasy musí být ze zákona takto zabezpečené. Z bezpečnostních
důvodů jsme snížili dokonce kapacitu stadionu. Čekali jsme, že přijedou nějací příznivci z Brna. To se ale nakonec nepotvrdilo,“ vysvětlil Myška. O atmosféru se tak nakonec starali jen vynikající příznivci domácích.

Stánky na každém rohu

Oproti zápasům třetí ligy byly na stadionu při utkání s Brnem tři stánky s občerstvením navíc. „Neslyšel jsem nikoho si stěžovat, že by nějak dlouho čekal na pivo nebo klobásu. Takže i po této stránce jsme utkání zvládli,“ oddechl si Myška.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!