Bude nejlepší učitel z Ostravy? | E15.cz

Bude nejlepší učitel z Ostravy?

V anketě Zlatý Ámos o nejlepšího učitele je nejpočetněji zastoupeným městem Ostrava.

O titul nejoblíbenějšího učitele bude bojovat čtyřiačtyřicet kandidátů z celé republiky. Z Ostravy je jich pět. Nenavrhovali je ředitelé ani inspektoři, ale jejich vlastní žáci. Proč považují toho svého za nejlepšího?
„Naše paní učitelka je člověkem na svém místě. Kdyby měl Jan Ámos Komenský vybrat učitele podle svých představ, určitě by vybral tu naši,“ zhodnotila učitelku Danuši Čichoňovou Karolína Kačmarčíková ze základní školy v Hošťálkovicích.

Ze Šmeralky jsou dva

Hned dva kandidáty poslali do soutěže studenti z Matičního gymnázia na ulici Dr. Šmerala. Prvním je Ladislav Vasevič, druhým Romana Vlková.
„Paní profesorka Vlková se s vervou pouští do velkolepých uměleckých akcí, kde se sejde kvantum světem zklamaných lidí a odchází parta bezstarostných,“ uvedl za všechny studenty Matěj Benda.

Vítěz bude v březnu

„Naše učitelka Martina Čiklová se do všeho vrhá po hlavě a občas je z toho trochu šílená. Umí pískat a každého rozesmát. Je s ní prima, ale když se naštve, je to pořádná pecka. Je nejsrandovnější a nejspravedlivější,“ zhotnotil Adam Daniel ze základní školy na Ostrčilově ulici.
„Martinu Čiklovou navrhli její žáci už potřetí. Pokaždé se dostala do finále,“ řekl ředitel soutěže Slávek Hrzal.
Podle Šárky Moravcové a jejích kamarádek ze základní školy na Ostrčilově ulici by měla vyhrát Kateřina Sivková. „Je hodná, někdy trošku křičí, ale tak to musí být. Je srandovní. Když jsme slavili Halloween, byla za výzkumníka se svítícím okem v ruce,“ říká Moravcová.
„Kdo bude vítěz, budeme vědět v březnu,“ řekl Hrzal.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!