Bude z pěšce Kubici šachový král? | E15.cz

Bude z pěšce Kubici šachový král?

Útočník Zdeněk Kubica v Hodoníně září. Bývalý hráč Slavie a Plzně se trefil hned ve svém prvním zápasu za Drtiče.

Ta otázka může znít jako dotaz úplného hokejového analfabeta, který si plete soutěže. Přesto je na místě. Tak tedy: Který hokejista Hodonína v letošní sezoně vstřelil svůj premiérový gól v extralize? V extralize? Ale ano, jeden to skutečně dokázal. Životní trefou se chlubí útočník Zdeněk Kubica.

Bez dvanácti centimetrů dvoumetrový forvard ještě před pár týdny obrážel haly v nejvyšší soutěži. Chvíli naslouchal v Plzni Martinu Strakovi, pak se mihl i v Růžičkově Slavii. „Ale teď jsem v Hodoníně. A chci se prosadit,“ říká důrazně Kubica, který svou první extraligovou ránu oslavil na konci září při utkání Plzně s Třincem.

Zážitek to byl jak jinak než neopakovatelný. „Samozřejmě to bylo příjemné. I přesto jsem ale v Plzni dlouho nevydržel. To samé platilo i ve Slavii. Ale co, byla to pro mě dobrá zkušenost,“ prohlašuje nováček v kabině Drtičů.

Je z něj klíčová postava

V extralize odehrál dokonce jednapadesát zápasů. Většinou měl ale jiný úkol než střílet góly: bourat. Trenéři s ním zacházeli jako s pěšcem, postradatelnou šachovou figurkou. To už ale neplatí v Hodoníně. Hned v premiéře proti Prostějovu se stal klíčovou postavou, když dal dvě branky.
V útočné formaci vedle Hozy a Korotvičky jednoznačně vyčníval. A nejen svou výškou. „Vůbec jsem to nečekal. Měl jsem při těch střelách i trochu štěstí, což je taky potřeba,“ říká ke své parádní premiéře skromně Kubica.

Trenéři ho berou jako vysněnou posilu. Při hodnocení jeho hry hledají jen pozitivní slova. „U něj je to dobrá kombinace. Je velký a navíc umí střílet góly. Máme z toho radost,“ chválí hokejového čahouna kouč Tibor Janás.

Hodonínští se ale zatím musí o Kubicovy služby dělit. Třiadvacetiletý hráč je totiž zároveň na soupisce prvoligového Znojma. „V Hodoníně ale usilují o to, abych byl definitivně jejich hráčem. Určitě si dokážu představit, že bych na jižní Moravě zůstal,“ tvrdí Kubica, který se za Drtiče trefil i ve vánočním duelu s Valašským Meziříčím.

Při pohledu do historie by mnozí fanoušci nemuseli jeho tvrzení věřit. Proč? Protože odchovanec brněnského hokeje připomíná hrdinu animovaného seriálu a velkého cestovatele Willyho Foga. Hodonín je totiž už jeho desátým klubem v kariéře. „Zase tolik těch týmů nebylo,“ oponuje Kubica se smíchem.

Ale třeba tentokrát skutečně někde zůstane na delší dobu. A Drtiči si jej budou chránit ne jako pěšce, ale jako šachového krále.

Má téměř dva metry a vypadá jako nemotora. Ale pozor, s pukem to útočník Zdeněk Kubica umí náramně. Ukázal to i při své premiéře v dresu Drtičů, když Prostějovu vstřelil dvě branky. Trenéři si jej zatím nemohou vynachválit. „Přesně takového hráče jsme potřebovali,“ libuje si kouč Hodonína Tibor Janás.

Kubica se v premiéře uvedl parádně. Asi musíte být spokojený. Zatím splnil naše představy. Je skvělé, že hned ve svém prvním utkání za Hodonín vstřelil dvě branky. Jednoduše ukázal, že s ním můžeme do budoucna počítat.

Za jeho příchodem stáli trenéři, nebo vedení klubu? Jeho přestup dohodlo klubové vedení. Ale my jsme s tímto krokem opravdu velice spokojení.

Je to vysoký silový útočník. Scházel podle vás takový typ hráče Hodonínu hodně? Určitě ano. Umí se navíc dostávat do brankových příležitostí. Budeme ho zkoušet ve více formacích, postupem času bychom kolem něj chtěli postavit vhodné hráče. Už máme s kolegou Galkem zhruba představu, jak by taková formace měla vypadat.

Máte vyhlédnuté i jiné posily? Je fakt, že útočník Kubica asi nebude posledním hráčem, který náš kádr doplní. Ale zatím je na posilování čas, protože play-off začíná až v březnu. Každopádně chceme přivést dalšího gólmana a přemýšlíme, že vyztužíme obranné řady. To je naše priorita.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!