Budoucnost patří integrovaným facility službám | E15.cz

Budoucnost patří integrovaným facility službám

Bohatý doprovodný program letošního Týdne Facility Managementu nabídl řadu zajímavých akcí. Vedle hlavní konference vzbudila velký zájem konference pořádaná společností ISS Facility Services, která se věnovala nejen současným trendům na poli českého facility managementu, ale zejména integrovaným facility službám v praxi.

O významu této konference svědčí i fakt, že to bylo první podobné setkání za celou desetiletou historii české pobočky světové asociace facility managementu IFMA ČR, kde se hovořilo právě o integrovaných facility službách. A že konferenci pořádala právě společnost ISS Facility Services, nebylo náhodou, tato firma je lídrem integrovaných služeb nejen v České republice a na Slovensku, ale také v celém světě.

#####Nejzářivější host přijel z USA

Konference, kterou zahájil generální ředitel ISS Facility Services pro ČR a SR Jan Boháček a kterou moderovala ikona českého facility managementu Ondřej Štrup, přitáhla řadu výjimečných hostů, kterým vévodil bývalý prezident IFMA USA Thomas Mitchell. Ten pracoval přes patnáct let v armádě U. S. Air Force na pozici lídra facility managementu a byl u zrodu projektu outsourcingu podpůrných služeb v armádě USA před dvaceti lety. Jak využívají integrovaných facility služeb klienti, probrala společnost se svými zákazníky, jako jsou: Grandi Stazioni - provozovatel Hlavního nádraží Praha (Andrea Odoardi - IFS a GS), ČSOB (Roman Čulík - ČSOB a přidaná hodnota integrovaného FM) a Hewlett-Packard (Wilhelm Douglas - HP a Globální řešení IFS). Přednáška Regionálního CEO ISS dala návod na to, jak poptávat facility služby na výstupu. To znamená, jak přesně specifikovat podpůrnou službu na výsledku konkrétní činnosti přes SLA (Service Level Agreement) a KPI (Key Performance Indicator), použitím měřitelné veličiny pro hodnocení kvality odvedené práce (Troels Bjerg - IFS definovaná na výstupu).

Troels Bjerg rovněž hovořil o nutnosti využívání FM SW (ISS FMS) při integraci služeb, k výkonu facity managementu a k dokumentaci jednotlivých činností a procesů, k plánování a vyhodnocování výsledků dodávaných služeb. O mnohaletých zkušenostech z trhu FM v západní Evropě se s účastníky podělil Markus Hein, zakladatel dnes již celosvětové FM Consulting skupiny, Hein Consulting. Zazněl tu i názor na současnou situaci trhu facility managementu v České republice a na Slovensku a příklad IFS u jednoho mobilního operátora v ČR. Účastníci konference měli možnost získat zkušenosti od zástupců hotelu InterContinental Praha, kteří prezentovali své zkušenosti se zajištěním technické správy pětihvězdičkového hotelu (Lotte Unnerholm a Paul Wade - Zajištění TSB hotelu).

#####Nejdůležitějším posláním je další vzdělávání

Na společenském setkání si účastníci spolu s přednášejícími a zástupci společnosti ISS Facility Services vyměnili zkušenosti s outsourcingem a neformálně pokračovali v diskusi o možnostech integrace služeb v jednotlivých společnostech a o outsourcingu obecně. Tato akce ukázala na jedno z nejdůležitějších poslání, které IFMA a Týden Facility Managementu na trhu ČR má, a k čemu chce hlavní organizátor dne, ISS Facility Services, trvale přispívat. Tím je vzdělávání, posun k vyšší kvalitě vyžadované a dodané služby a zajištění pravidelného vyměňování zkušeností tohoto mladého oboru, kterým FM je. Konference potvrdila důležitost a nutnost organizování podobných dnů, které mohou náš trh posunout blíže současnému standardu FM v západní Evropě a v USA, které pomohou zákazníkům lépe definovat poptávku outsourcingu služeb a měřit kvalitu dodané služby.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!