Bydlení s nádechem historie – Zahrada růží | E15.cz

Bydlení s nádechem historie – Zahrada růží

Zhruba 20 kilometrů severozápadně od centra Prahy, v obci Středokluky, vzniká rezidenční projekt Zahrada růží, ve kterém nedávno skončila hrubá stavba. Developerem projektu, který nabídne 45 bytů v bývalém statku, je společnost ITAKA.

Způvodně panského statku postaveného v 19. století vznikají citlivou rekonstrukcí originální byty o dispozicích 1+kk až 3+kk a rozloze od 32 do 132 metrů čtverečních. Většina z nich je v rustikálním loftovém stylu s upřednostněním přírodních materiálů a propojením s přírodou. Část bytových jednotek je mezonetového charakteru přes dvě až tři patra, některé byty mají balkony, jiné zase soukromé zahrádky.

„Náš projekt je určen všem, kteří touží po netradičním bydlení v tichém a klidném, takřka venkovském prostředí, které je ale zároveň vzdáleno jen půl hodiny cesty od hlavního města. Díky historické rozdílnosti funkcí jednotlivých budov má každá z nich jiný půdorys, tvar, kostru, a tak i odlišné prostorové uspořádání. Jednotlivé byty jsou proto jedinečné a unikátní, stejně jako jednotliví lidé,“ vysvětluje Alberto Di Stefano, architekt a developer v jedné osobě.

#####Spojení minulosti se současností

Kromě originálních dispozic upoutá v projektu rovněž propojení původních prvků s novými. Stejně jako u svých předchozích projektů nebo v aktuálně probíhající výstavbě Lochkov Lofts i v Zahradě růží Alberto Di Stefano, který se specializuje na rekonstrukce a renovace historických kulturních a průmyslových objektů, maximálně respektuje dobový charakter stavby. Řada detailů (krovy, dřevěné schody, prkenné podlahy, kameninová dlažba apod.) bude proto zachována a zrenovována. Fragmenty původní malby, klenby či přiznané opukové zdivo tak propůjčí bytům nezaměnitelný styl. „V našich projektech ale neklademe důraz jen na vysokou kvalitu a originalitu interiérů. Neméně důležité jsou také společné a venkovní prostory. Teprve jejich krása a kultivovanost dotváří celkový dojem příjemného prostředí, ve kterém bude radost žít,“ doplňuje architekt Di Stefano.

#####Růže daly projektu jméno

Novým obyvatelům budou k dispozici dvě zahrady plné růží. Ta odpočinková bude zónou nejrozmanitějších odrůd královny květin s okrasnými keři, lavičkami a fontánou. Druhá, umístěná mezi bývalou stodolou a ostatními budovami, hned při vjezdu do objektu, je již řešena volněji, její podzemí bude využito pro parkovací stání. Dokončení obou zahrad se váže na dobu vhodné výsadby a výsevu, vše by tedy mělo být hotovo na jaře příštího roku. Středokluky s pouhou tisícovkou obyvatel nabízejí klidné vesnické prostředí s ucházející občanskou vybaveností.

Je zde pošta, obchody, školka, škola i střední škola. Nechybí sportovní areál, cyklostezka a fotbalové hřiště. Širší nabídku poskytuje vynikající dopravní spojení s hlavním městem, cesta z Prahy trvá necelou půlhodinu autem i autobusy, které zajišťují spojení i v pozdních večerních hodinách. Doprava na letiště Ruzyně a k přilehlému nákupnímu centru Šestka, které leží na trase Středokluky–Praha, je ještě kratší. Jen 10 kilometrů vzdálené Kladno je také snadno a rychle dosažitelné autem i veřejnou dopravou.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!