Bydlení u golfového hřiště přitahuje | E15.cz

Bydlení u golfového hřiště přitahuje

Golf již dávno není sportem několika desítek privilegovaných, ale čím dál tím více se rozšiřuje mezi širokou veřejnost. Golfová hřiště pokrývájí už značnou část území naší země a odborníci přesto předvídají, že opravdový golfový boom Českou republiku teprve čeká. To nahrává do karet například i developerům bytových projektů, kteří stále častěji vyhledávají okolí golfových hřišť.

Díky stále se zvyšujícímu zájmu o golf u nás roste i poptávka po rekreačních nemovitostech, bytech nebo domech, které sousedí s golfovými areály. Bydlení u golfových hřišť je vždy charakteristické svým nadstandardním zázemím. Kromě možnosti hry bývá často součástí hřiště například také sjezdovka nebo vodní plocha, možnost jízdy na koních a další činnosti, takže hráči se mohou věnovat i jiným volnočasovým aktivitám než pouze golfu. O rekreační domy tak mají zájem nejen Češi, ale i zahraniční investoři. Největší poptávce čelí města, která sousedí s Rakouskem nebo Německem. A golfisté zašli ještě dále! Nemovitosti v blízkosti hřišť si nepořizují pouze za účelem rekreace, ale také pro každodenní bydlení. A lze předpokládat, že poptávka po realitách v blízkosti golfových hřišť ještě poroste, stejně jako počty nových hráčů, kteří propadnou golfu.

#####Výhodná příležitost pro developery

Realitní příležitost v oblasti golfových hřišť láká řadu developerů. Některé domky lze využívat k rekreačnímu bydlení s možností celoročního využití, ale v souvislosti s finanční krizí dávají klienti v posledních měsících raději přednost trvalé adrese u golfového hřiště než pouze rekreačnímu bydlení. Mezi projekty, které se těší velké poptávce, jednoznačně patří Zámecké zahrady ve Vysokém Újezdu na Berounsku. Jedná se o rezidenční vilový projekt s golfovým hřištěm určený k bydlení. Ti, kteří od tohoto projektu čekají pouze další satelitní městečko, budou ve výsledku velice překvapeni. Developeři v tomto případě spolupracují i s architekty a designéry a společně tento tým pojí cíl – vytvořit místo k bydlení, golfu a odpočinku, které bude koncipováno jako obrovský park. Ideální místo pro bydlení i relaxaci. Dalším, neméně zajímavým projektem, jsou i Michalovice na předměstí Mladé Boleslavi. Zde je plánovaná výstavba 76 apartmánů. Klienti si mohou zatím ještě vybírat z bytů o rozloze 1+kk až 3+kk. O byty mají z poloviny zájem lidé přímo z Mladé Boleslavi, kteří plánují byt využívat jako svoji trvalou adresu.

#####U golfového hřiště lze bydlet i v Praze

Kombinace golfu a bydlení našla své příznivce také přímo v Praze 9-Vinoři. Zde bylo už v roce 2006 postaveno driving range (cvičná louka), kde bylo deset odpališť. V roce 2008 tu skončila výstavba bytového komplexu Semtínská, který nabízel k pohodlnému bydlení celkem 180 bytů. Zároveň začala společnost s výstavbou golfového areálu. V současné době je naplánována výstavba pěti nových bytových domů, které nabídnou dalších 180 možností k bydlení u zeleného trávníku. Předpokládaný termín zahájení výstavby je rok 2010. Velmi neobvyklý projekt najdeme také v Krkonošském národním parku při západním okraji obce Červený Důl. Zde bylo postaveno u golfového hřiště 15 tradičních krkonošských chalup, čtyři domy a 36 bytů. Příležitost k bydlení vedle golfového trávníku najdou zájemci také v obci Čeladná. Tady je k dispozici rozestavěný projekt Farské lúky. Jedná se o 120 bytů v sedmi domech. Pokud by některý milovník bílého míčku zatoužil po rezidenci v zahraničí, lze mu doporučit například golfový resort La Cala na jihu Španělska. Součástí La Caly je rezidenční část, která je tvořena z domů a vil. Zajímavostí je, že klienti mohou bydlet přímo mezi druhou a třetí jamkou. Ve většině případů se totiž bytové komplexy stavějí mimo hřiště. La Cala se začala postupně budovat už od roku 1995. Od letošního jara je na prodej dalších 102 bytů v této lokalitě. Nejmenší z nich mají rozlohu kolem 110 metrů čtverečních, jejich ceny jsou srovnatelné s cenami podobných apartmánů na pražských Vinohradech.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!