Bývalá sýpka se změnila v loftové bydlení | E15.cz

Bývalá sýpka se změnila v loftové bydlení

Společnost Karlin Group ve spolupráci s generálním dodavatelem FCC Vinci dokončila jeden z největších rezidenčních projektů budovaných v pražském Karlíně – projekt Cornlofts Šaldova. Přestavbou bývalé sýpky zde vyrostlo celkem 105 rezidenčních loftů, na proměně budovy se podílelo světoznámé vídeňské architektonické studio Baumschlager – Eberle.

Developer Karlin Group vždy klade důraz na architekturu a spolupracuje s předními českými i zahraničními architekty. „Pro výběr architekta u projektu Cornlofts Šaldova jsme zvolili u nás ještě trochu netradiční formu výběru architektonického studia na základě mezinárodního workshopu, kdy máme jako investoři šanci ovlivnit finální podobu architektonického návrhu za asistence odborné poroty,“ říká Serge Borenstein, prezident Karlin Group. Workshop byl vypsán v roce 2002 a vyšlo z něj vítězně studio vídeňských architektů Baumschlager – Eberle, které navrhlo dialog dvou rozlišných architektur a v kombinaci s novostavbou vytvořilo svébytný koncept moderního loftového bydlení v památkově chráněné budově. Architekti ponechali originální historickou fasádu, ale dostavěli novostavby se skleněnou fasádou, s balkony a lodžiemi. Práce na projektu byly zahájeny v dubnu 2007 a ukončeny v červnu 2009.

#####K dispozici je ještě třetina bytů

Podle Milorada Miško Miškoviče, obchodního ředitele a partnera společnosti Karlin Group, má 70 procent loftů již své majitele, třetina z nich pochází ze zahraničí. Developer uvažuje o výstavbě ještě druhé etapy, vyrůst by mohla do čtyř let. „Loftové bydlení“je v poslední době i v České republice velice populární a vzniká přestavbou industriálních objektů na velkoprostorové nečleněné byty. Patří mezi alternativní nadstandardní ateliérové bydlení, které se samo o sobě stalo v zahraničí určitým životním stylem a nyní si pomalu hledá svou klientelu i v Čechách. Cornlofts Šaldova nabízí byty, z nichž je část ve zrekonstruované historické budově a další v novostavbě se střešními terasami. Vedle loftů jsou v objektu samozřejmě také klasické byty.

#####Individuální přístup k zákazníkům

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!