Bývalý klášter se změnil v luxusní hotel | E15.cz

Bývalý klášter se změnil v luxusní hotel

Nový pražský hotel The Augustine, který se nachází v srdci Malé Strany, je skutečným zrcadlem dějin Prahy, charakteru a krásy historického centra města.

[file:3188:small:left]

Hotel tvoří soubor sedmi budov, z nichž téměř všechny hrály významnou roli v historii Prahy. Nejrozsáhlejší a nejvýznamnější budovou je klášter řádu sv. Augustina ze 13. století, po kterém je hotel pojmenován.

Mezi další významné budovy, jež tvoří současný hotelový komplex, patří bývalá Pivnice u sv. Tomáše, bývalá budova ministerstva vnitra a dřívější hotel. Stavba hotelu The Augustine začala v srpnu 2006. Nedílnou součástí stavebních úprav byly velmi náročné rekonstrukční práce na vzácných a historicky cenných částech budov. „Jedná se o jednu z nejnáročnějších a nejkomplexnějších rekonstrukcí, které kdy proběhly v historickém jádru Prahy. Rekonstrukce zahrnovala budovy v rozsahu od gotiky až po budovy z 19. století,“ říká architekt Martin Kotík z architektonického studia Omicron-K, které je autorem projektu nového hotelu The Augustine.

#####Pokoje nahradily mnišské cely

Každý pokoj v hotelu je výjimečný a většina pokojů se pyšní jedinečnými architektonickými a stavebními prvky, mezi něž patří klenuté stropy či původní dveře. V pokoji číslo 117 se mohou hosté kochat neopakovatelnou dekorací – zdí z 18. století, která byla objevena a pečlivě zrestaurována v průběhu stavby. V horních patrech původní klášterní budovy, kde dříve mniši skromně obývali malé místnosti, došlo vždy ke spojení několika „cel“, které po rekonstrukci tvoří nové prostorné pokoje či apartmány. Design interiéru hotelu má na starosti londýnská společnost RDD a Olga Polizzi, ředitelka designérských prací The Rocco Forte Collection, která prohlásila: „Jednoduchý styl s církevními prvky bude reflektovat zajímavou klášterní historii budovy a bohaté kulturní dědictví celého města. Dokončovací práce a dřevěné podlahy ve většině pokojů jsou v souladu s požadavky památkářů a zároveň reprezentují naši designérskou filozofii.“

#####Dvě barevné varianty

Pokoje nabídnou dvě barevné varianty; zelenou s purpurovým nádechem a šedou s oranžovým akcentem s ložním prádlem a přehozy v odstínu papežského purpuru, červené a oranžové. Spirituální minulost místa doplňuje také křídlo anděla nad vanou ve většině koupelen. Každý z pokojů bude obsahovat zajímavé doplňky ve stylu českého kubismu 30. let minulého století, z nichž mnohé jsou reprodukcí z designérské dílny Modernista, včetně dřevěných židlí od Pavla Janáka a čalouněných lehátek od Adolfa Loose v některých větších pokojích. V The Brewery Baru jsou židle v kubistickém stylu Vlastislava Hofmana, které doplňuje hranatý bar. V koupelnách a šatnách jsou hojně využívány kované a železné výrobky. V přímém kontrastu k historickému charakteru budovy je vstupní hala a The Monastery Restaurant, které reprezentují moderní pojetí architektury. Vstupní hala vznikla v prostorách, které bývaly součástí vstupního nádvoří, a nachází se zde dřevem obkládaná recepce s pultem protkaným kůží a otevřený krb.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!