Čakovický park: zahájena druhá etapa bytového projektu | E15.cz

Čakovický park: zahájena druhá etapa bytového projektu

Společnost M&K Development zahájila druhou fázi výstavby projektu Čakovický park. V první fázi bylo v sousedství zámeckého parku v Praze - Čakovicích postaveno 105 bytů, ve druhé to bude dalších 88 bytů. Celkem se v projektu počítá s 274 byty, sdělil mluvčí projektu Tadeáš Novák.

Byty postavené v první části projektu nyní prochází kolaudačním řízením a do konce letošního roku budou připraveny k nastěhování. Další byty mají být dokončeny ke konci příštího roku. Projekt v Čakovicích, ve kterém se developer spojil s investiční skupinou Natland, původně počítal s výstavbou 773 bytů.

Předností projektu Čakovický park jsou flexibilní bytové jednotky. U vybraných bytů je možné změnit vnitřní dispozice. Byt 2+kk(P) může mít vlastní pracovnu. Další variantou je úprava u bytů 2(3)+kk, kde je možné změnit dispozici z 2+kk na 3+kk. Změny dispozic je možné provádět, pokud to průběh výstavby ještě dovolí.

V Čakovicích se nacházejí bytové stavby nebo projekty také dalších developerů, jako jsou například společnosti ING Real Estate Development, Ablon Group nebo Canaba. Podle realitní poradenské společnosti Jones Lang LaSalle (JLL) pražský trh s novými byty letos klesne asi o 15 procent. V hlavním městě se za celý rok prodá 3500 až 3800 bytů, loni stavitelé udali 4300 jednotek. Na pražském trhu je aktuálně k mání 7400 bytů. Asi 40 procent z nich se podle JLL právě staví, ostatní už buď stojí, anebo jsou naopak ještě jen na papíře, lze je však již koupit.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!