Čas domácích zabijaček | E15.cz

Čas domácích zabijaček

nad

DVĚ FOTOGALERIE. Pára valící se z kotlů s ovarem, vůně jitrnic, jelit a tlačenky se o víkendech nese vesnicemi na Přerovsku a na Hranicku. A k tomu něco sladkého a neodmyslitelná slivovička a k dobré náladě harmonikáři. Podívejte se, jaké to bylo na zabijačce v Beňově a v Kunčicích u Bělotína.

Beňov | Dva zkušení řezníci a několik pomocníků skolilo v pátek a v sobotu 22. a 23. ledna v Beňově tři prasata. Na místě vládla v mrazivém počasí dobrá nálada. V kotlích na dvoře u sokolovny to bublalo, v příjemně vytopené místnosti vládl bystře nožem jeden ze dvou řezníků Rostislav Řezníček. „Jsem zedník, zabijačky jsou jen můj koníček,“ řekl Řezníček.

Místní si pochutnávali na jitrnicovém a jelitovém prejtu, na tlačence a dalších zabijačkových pochoutkách. „Dělali jsme i rolády,“ dodal Řezníček. Jediné, co podle něj vázlo, že jednu chvíli chyběla důležitá ingredience zabijačkového veselí – slivovice.

„Zabijačka na vesnici patří. Dělali ji pro místní lidi beňovští sokoli a fotbalisti za podpory obce. Každý si odnesl nějaké zabijačkové speciality, na harmoniku hrál Svaťa Šrámek a lidé byli spokojení a bavili se,“ řekl starosta Beňova Ivo Pitner.

Podívejte se na pár snímků ze zabijačky v Beňově:

Tradicí je domácí zabijačka v Kunčicích, místní části Bělotína. Podívejte se na zabijačkovou atomosféru:

Autor: nad
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!