Cementu Hranice loni vzrostly tržby na 2,26 miliard korun | E15.cz

Cementu Hranice loni vzrostly tržby na 2,26 miliard korun

Hospodaření hranické cementárny skončilo ziskem 866 milionů korun.

Hranice/ Akciové společnosti Cement Hranice loni vzrostly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o 5,5 procenta na 2,26 miliardy korun. Loňské hospodaření skončilo čistým ziskem 855,9 milionu korun, což představuje ve srovnání s rokem 2007 pokles o 0,4 procenta. Informaci pochází z výroční zprávy společnosti zveřejněné v Obchodním rejstříku.

„V roce 2008 jsme dosáhli nejvyšších tržeb v historii společnosti zejména díky zvýšení prodejů cementu na export,“ uvedlo vedení firmy ve zprávě. Společnosti se podařilo posílit prodeje na Slovensku a v Polsku. Naopak na Moravě, tradičním odbytišti hranické firmy, v minulém roce spotřeba cementu meziročně klesla.

K loňskému hospodářskému výsledku vedení Cementu napsalo, že jej negativně ovlivnil razantní růst cen uhlí, plynu a elektrické energie. „Pouze díky vyššímu finančnímu výsledku hospodaření a snížení daňové sazby z příjmu se podařilo zabránit snížení čistého zisku,“ uvedlo vedení firmy. Jediným vlastníkem společnosti je německá firma Dyckerhoff AG. Hranický výrobce cementu loni zaměstnával v průměru 174 lidí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!