Centrum Dolních Břežan se mění | E15.cz

Centrum Dolních Břežan se mění

Pověst vzkvétající moderní obce s vyspělým společensko-kulturním zázemím a jasnou vizí dalšího rozvoje potvrdily Dolní Břežany již několikrát. Nově je v této obci na jih od Prahy dokončováno centrum s deseti polyfunkčními budovami, jež přinese obyvatelům výrazné zvýšení komfortu v podobě rozšíření nabídky služeb i prostoru pro trávení volného času.

Na náměstí přímo v centru Dolních Břežan se v minulých měsících postavilo celkem devět obytných domů s komerčními prostorami v přízemí a jeden bytový dům se společenským a konferenčním sálem a výhledem do rozlehlého parku. Celkem projekt nabídne 157 bytů od 1+kk do 5+kk, o rozměrech od 33 m2 do 162 m2 a 21 řadových domů od 3+1 do 6+kk, o rozměrech od 165 m2 do 220 m2 užitné plochy. Komerční prostory obsadí rozličné obchody a provozovny od masny a květinářství přes očního lékaře a optiku až po cestovní kancelář a v neposlední řadě nově otevřený supermarket TESCO Express. Dolnobřežanské náměstí se stane skutečným srdcem obce a v budoucnu by mělo plnit funkci hlavního společenského a obchodního centra.

#####Obec přitahuje přírodou i blízkostí Prahy

Dolní Břežany se mohou chlubit ideální polohou. Rozprostírají se v nádherné krajině nad Břežanským údolím nedaleko Vltavy, ale zároveň jsou dostatečně blízko Prahy. „Díky své historii a bezprostřední blízkosti přírody má obec silný genius loci, který postupně zbavujeme některých přetrvávajících zbytků nánosu socialistického balastu,“ popisuje starosta Dolních Břežan Věslav Michalik. Jedním z projektů, které napomohou dalšímu rozvoji, je právě i projekt obytného náměstí v centru obce, které by mělo obyvatelům přinést pocit plnohodnotného místa pro život. Na náměstí navazuje téměř tříhektarový Keltský park a dál pak ještě park Mlynářský. Dvě jezera a rozsáhlá zelená prostranství nabídnou jedinečné místo pro relaxaci, hry i vzájemná setkávání. Obec také pracuje na ucelené soustavě míst určených pro trávení volného času občanů všech věkových kategorií. Kromě dětských hřišť pro ty nejmenší sem patří i streetballové hřiště či skatepark.

#####Dopravě uleví pražský silniční okruh

Obec je dobře dostupná automobilovou i městskou hromadnou dopravou z centra Prahy. Zdárně pokračující stavba expresního okruhu kolem hlavního města výrazně uleví dopravě. Pro občany to bude především znamenat významné zrychlení dopravy ve směru na Prahu 5 a 6 a celý pravý břeh Vltavy. „Už v roce 2007 se nám podařilo dosáhnout zákazu průjezdu kamionů přes město. V souvislosti s pražským okruhem očekáváme další výrazné zklidnění dopravy ve středu obce a ukončení prací rovněž významně přispěje ke zvýšení celkové čistoty v obci,“ dodává Věslav Michalik. Pro realizaci vize nového centra obce došlo ke spojení soukromého a veřejného sektoru: investorem je česká společnost Centrum Dolní Břežany, s. r. o., kde má 75procentní podíl český soukromý investor, 20 procent náleží Arcibiskupství pražskému a pět procent připadá obci Dolní Břežany.

*

Realizací projektu byla pověřena developerská společnost Acred. Acred, s.r.o., byla založena v roce 1995 současným výkonným ředitelem Anthony Cainem. Za využití odborných znalostí z rozličných oborů se snaží svým klientům nabízet tvůrčí a zároveň praktická řešení a poskytuje komplexní služby v oblasti strategického managementu, developmentu nemovitostí, project managementu a správy majetku.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!