Centrum Prahy nabízí prvotřídní kanceláře | E15.cz

Centrum Prahy nabízí prvotřídní kanceláře

Hovoří-li se o pražském kancelářském trhu, uvádějí se často zejména novostavby, které vznikají až na výjimky mimo nejužší centrum české metropole.

Centrum města naopak nabízí řadu historicky cenných domů, které se po náročné rekonstrukci mění v prvotřídní byty nebo kancelářské prostory. Developerská společnost FIM Group nabízí hned dva podobné objekty. Někteří nájemci kancelářských prostor preferují moderní administrativní centra vybavená nejmodernější elektronikou, jiní dávají přednost především duchu ojedinělé lokality. Ty druhé určitě osloví dva projekty nabízející prvotřídní kancelářské prostory přímo v centru Prahy. Jeden (Havlíčkova Plaza) se nachází v těsné blízkosti Masarykova nádraží, druhý na ještě atraktivnějším místě – v Pařížské ulici, jejíž název také nese.

#####Kudy kráčel K. H. Borovský

Na nájemce, který se rozhodne využít služeb objektu Havlíčkova Plaza v Havlíčkově ulici, dýchnou české dějiny 19. století. V tomto původně barokním domě totiž žil spisovatel, novinář a básník Karel Havlíček Borovský. Zdejší schodiště bylo prošlapáno slavnými návštěvami rebela z Borové, elitou tehdejšího kulturního života. Budova stojí v obchodně atraktivním centru města, proti vůbec prvnímu pražskému nádraží, dnes opět pojmenovanému po prezidentu Masarykovi. V prvním patře zůstaly unikátní maurské sloupy, které zdobily od roku 1845 zdejší kavárnu.

V rekonstruované historické budově najdete k pronájmu 3500 metrů čtverečních kancelářských prostor typu A, které jsou rozděleny po 350 až 550 metrech čtverečních na patro. Horní jednotky disponují terasami s výhledem na Prahu. Suterén, přízemí a první patro nabízí 1300 metrů čtverečních obchodních ploch. Havlíčkova Plaza nabízí velmi dobrou dopravní dostupnost, pár metrů od vchodu se nachází stanice metra Masarykovo nádraží i tramvajová zastávka. Pro individuální dopravu je k dispozici parkoviště.

#####Mezi obchody světových značek

Pařížská 28 je elegantním secesním domem z počátku 20. století a nachází se na prestižní adrese v centru Prahy, kde najdete především obchody zvučných značek. Citlivým propojením historických prvků s moderními technologiemi zůstaly i po kompletní rekonstrukci zachovány historické hodnoty budovy a její původní barvy. Pět pater nabízí přes 1200 metrů čtverečních kancelářských ploch, pronajímaných po patrech o rozloze 240 metrů čtverečních. Horní patra se pyšní krásnými výhledy na Pražský hrad. V suterénu, přízemí a prvním patře jsou umístěny dvě obchodní jednotky o rozloze 250 metrů čtverečních a 350 metrů čtverečních.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!