Centrum služeb doplní občanskou vybavenost | E15.cz

Centrum služeb doplní občanskou vybavenost

V těsné blízkosti obchodního domu DBK na Budějovické vyroste během příštích měsíců nové Centrum Služeb Budějovická, které obyvatelům a návštěvníkům této lokality poskytne nabídku plné občanské vybavenosti.

Hlavní službou se stane špičkové zdravotnické zařízení včetně moderní oční kliniky. Zdravotnické centrum postupně doplní další služby občanské vybavenosti, jako je pošta, Czech Point nebo notáři. Hlavním investorem rozvoje této lokality je společnost Budějovická s. r. o. patřící do holdingu provozujícího v areálu Centra Služeb Budějovická stejnojmennou polikliniku. Centrum Služeb Budějovická je součástí dlouhodobé investice páteřních společností holdingu Budějovická s. r. o. a MEDICON a. s. v Praze 4. Stavba tak navazuje na akvizici Polikliniky Budějovická a Polikliniky Zelený pruh. Zdravotnické centrum doplní další služby občanské vybavenosti včetně sídla Úřadu městské části Prahy 4 a nového moderního parkovacího domu.

#####Strategická poloha přímo na metru

Centrum Služeb Budějovická má strategickou polohu. Nedaleko, v komplexu BB Centrum, má zastoupení velké množství zahraničních a domácích firem. Hned vedle nového Centra Služeb Budějovická pak stojí obchodní dům DBK a řada administrativních budov. „Takové množství lidí si zaslouží kvalitní občanskou vybavenost, zdravotní péči, možnost vybavit úřední povinnosti a škálu dalších služeb. Právě tyto služby nabídne po svém dokončení v komplexní podobě Centrum Služeb Budějovická,“ vysvětluje hlavní roli nového centra předseda představenstva společnosti MEDICON a. s. a jednatel společnosti Budějovická s. r. o. Radek Kliment.

Jeden z hlavních pavilonů Centra Služeb Budějovická prošel počátkem září kolaudací a probíhá v něm stěhování. Jde o část, kam je přemisťována část pracovišť Polikliniky Budějovická. Další etapy rozvoje areálu budou následovat. „Především se nyní soustředíme na celkovou rekonstrukci stávající čelní budovy polikliniky, kde bude po dokončení sídlo Úřadu městské části Prahy 4. V dalších částech areálu pak vzniknou nové prostory pro oční kliniku, další zdravotnická pracoviště polikliniky a služby občanské vybavenosti. Součástí poslední etapy bude i stavba nového parkovacího domu,“ pokračuje Radek Kliment.

#####Užitná plocha budovy se zdvojnásobí

Celková plánovaná plocha podlaží využitelná pro uvedené služby v Centru Služeb Budějovická bude oproti současné výměře dvojnásobná. Vedle polikliniky, oční kliniky, úřadu Prahy 4 a parkování tak vzniknou v CSB atraktivní prostory k pronájmu. „Půjde o vysoce atraktivní plochy v lukrativní lokalitě, s dostupností městské hromadné dopravy, zdravotní péče, nakupování a dalších služeb občanské vybavenosti. Určeny jsou především pro další špičková zdravotnická pracoviště a další služby doplňující komplexnost služeb areálu,“ dokončuje Radek Kliment. Celkový rozvojový plán lokality Budějovická bude podle plánu společnosti MEDICON dokončen na přelomu let 2012 a 2013. I přes rozsáhlou výstavbu a rekonstrukci budov je na žádost radnice zachována zdravotní péče.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!