Ceny starších bytů v Česku nadále klesají | E15.cz

Ceny starších bytů v Česku nadále klesají

Ve většině krajských měst letos během třetího čtvrtletí pokračuje mírný pokles cen starších bytů. Pouze v Jihlavě a Olomouci se ceny standardních bytů mírně zvýšily. Žádné dramatické změny se neočekávají ani do konce letošního roku, vyplývá z nejnovějších výsledků průzkumu Institutu regionálních informací (IRI).

V Praze se dal během minulých tří měsíců koupit průměrný starší byt za 2,566 milionu korun, což bylo ve srovnání s předchozím obdobím o 1,2 procenta méně. V Brně by stál obdobný byt dva miliony korun, třetí nejdražší byty patří již tradičně Hradci Králové (1,615 milionu Kč). Na obdobnou cenovou úroveň se již dostaly byty v Plzni a v Olomouci (1,492 milionu Kč), následují Pardubice (1,437 milionu Kč) a Karlovy Vary (1,404 milionu Kč). Nejlevnější byty ze všech krajských měst nabízí Ústí nad Labem (700 tisíc Kč).


Hradec Králové 1 622 000 1 615 000 - 0,4

Institut regionálních informací (IRI) dlouhodobě sleduje vývoj tržních cen bytů a tržního nájemného ve vybraných městech České republiky. Informace o realitním trhu jsou získávány z inzerce v tisku a na internetu. Pro sběr a vyhodnocení cen nemovitostí vypracoval IRI vlastní metodiku s využitím standardní jednotky, kterou je starší byt I. kategorie s podlahovou plochou 68 m2 v běžné, nikoli okrajové poloze po částečné rekonstrukci.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!