Čertovi pomůže k proměně láska | E15.cz

Čertovi pomůže k proměně láska

Do klatovského divadla dorazí oblíbená černá, rohatá postavička - čert.

Stačí, když se srdíčko rozbuší směrem k jedné pěkné dívce a už je tu láska. A pak se během chvilky z rohatého čerta stane pěkný mládenec a z nepovedeného pekelníka povedený člověk. Na oblíbenou pohádkovou postavičku, rohatého čerta, vsadili při výběru představení v klatovském divadle. A v rámci cyklu Maminko, tatínku, pojďte s námi do divadla vybrali pohádku Jak se zbavit čerta v podání herců z pražského divadla Na rozhraní.

Režie se ujal Matěj Kužel. Hraje se v neděli 21. listopadu od tří hodin odpoledne. „Čert, princezna nebo velké výpravné pohádky jsou pokaždé zárukou toho, že hlediště bude zaplněné. Stejně oblíbené postavičky jsou i Spejbl s Hurvínkem,“ říká Zdeňka Koubová, ředitelka Stálé divadelní scény v Klatovech. Na nejmenší návštěvníky pamatují v klatovském divadle od jeho založení. Na pohádku zvali děti jednou za tři měsíce. V roce 1986 ale přišli s cyklem Maminko, tatínku, pojďte s námi do divadla a pro nejmenší hrají vždy jednou do měsíce.

„Ale jen od září do dubna. Pak už je krásné počasí a děti chodí ven,“ říká Koubová. Navíc pravidelným návštěvníkům nabídli předplatné, stejně jako v cyklech pro dospělé. „V ceně předplatného nerozlišujeme dítě nebo dospělého diváka. Ale je cenově výhodné pro ty, kteří chodí pravidelně,“ dodává Koubová. Protože ale podzim brzy vystřídá zima a navíc se blíží i období vánoční, překvapení v divadle chystají i na poslední měsíc v roce.

„Příští měsíc chceme uvést pořad Vánoce s kamarády. Zazní v něm písničky a také příběhy, o které se postará skupina Kamarádi z Brna,“ láká ředitelka divadla. Představení se koná 5. prosince, a protože v ten den chodí čert s Mikulášem, budou na návštěvníky divadla čekat pekelníci hned u vstupu. A samozřejmě nebude chybět ani malý dárek. V lednu se pak děti mohou těšit na Čaroděje Marlesta.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!