České lázně bojují zejména s odlivem cizinců | E15.cz

České lázně bojují zejména s odlivem cizinců

Kdo během posledních let navštívil především západočeské lázně, určitě zaregistroval výrazný nárůst cen ubytování, stravování a koneckonců i samotných léčebných procedur. Řada lázní se totiž začala orientovat na zahraniční klientelu. Domácí klientela se ocitla na vedlejší koleji.

[file:6539:small:right]

Přišla ale krize a zahraniční klientela najednou není. Rusové opouštějí Karlovy Vary, Němci zůstávají doma a problém je tu. Pro lázně začíná být opět atraktivní domácí návštěvník. Ten už je ale tak namlsaný pobyty v zahraničních lázních, že se s procházkami po kolonádě a zkoumáním účinků léčebných pramenů nespokojí. Provozovatelé lázní tak musejí investovat do nových wellness provozů, případně se spojovat s provozovateli lyžařských areálů nebo další středisek zimních i letních sportů.

Z nového čísla magazínu Realit bych upozornil ještě na rozhovor s majitelem developerské společnosti PASSERINVEST GROUP Radimem Passerem. Každý, kdo projíždí pražskou Michlí, může na vlastní oči posoudit, jak se možná až příliš smělé plány Radima Passera z počátku 90. let minulého století poměrně rychle mění v realitu.

*Tomáš Johánek, šéfredaktor*

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!