Český FM zahájil rok oslav výročí | E15.cz

Český FM zahájil rok oslav výročí

Tradiční setkání odborníků z oblasti facility managementu, které se koná pravidelně na počátku listopadu pod názvem Týden FM, má za sebou již osmý ročník. Jeho hlavním mottem bylo tentokrát „Nevyšlapané cesty“ a nálada všech účastníků hlavního jednání, workshopu, odborné exkurze i slavnostního večera byla loni o něco slavnostnější než v minulých letech.

Týden FM totiž odstartoval oslavy 10. výročí facility managementu v České republice. Pestrá přednášková část a workshop uskutečněné v hotelu Olympik-Artemis byly zhodnocením dosavadních zkušeností facility managementu na území České republiky z předchozích let a dále výhledem do let budoucích především proto, že rok 2009 bude pro FM v České republice rokem jubilejním. Velký zájem a následné výborné hodnocení zaznamenalo zejména vystoupení zahraničního hosta Cathy Yang, ředitelky v současné době nejvyšší budovy světa TaiPei 101, Tchaj-wan. Přednáška byla na téma Mrakodrap TaiPei 101 a facility management. Účastníci TFM rovněž hodnotili kladně oborově přínosnou exkurzi do multifunkčního areálu Eden v pražských Vršovicích.

#####Vrcholem bylo udílení cen

Vrcholem Týdne FM byl slavnostní večer v Kaiserštejnském paláci spojený tak jako každoročně s vyhlášením FM AWARDS. Cenu v kategorii Projekt roku v oblasti facility managementu 2008 získala společnost ISS Facility Services s. r. o. za projekt: Hewlett-Packard, IFS (Integrated Facility Services). Cena byla udělena za mezinárodní realizaci rozsáhlého projektu v celkem 50 zemích, kterým se podařilo zavést standardizaci služeb facility managementu v pobočkách Hewlett-Packard po celém světě, a to i za cenu rozsáhlých lokálních odchylek. Porota ocenila rovněž výjimečnost tohoto projektu. Nominace do soutěže na osobnost FM roku 2008 ani cena v této kategorii nebyly uděleny. Cenu v kategorii Studentská práce roku 2008 v oblasti facility managementu získal Martin Kaleta za studentskou práci: Analýza stavby z pohledu efektivního využití moderních technologií úspor energií. Cena byla udělena za komplexnost a obsáhlost práce, za ukázku návodu rychlého, zjednodušeného výpočtu, ale rovněž za rozsáhlou teoretickou část mapující oblast energetiky. Porota ocenila rovněž detailní zpracování jednoho konkrétního bytového projektu v Ostravě.

#####Roste počet zájemců o studium

Odborníky z řad FM potěšil nárůst zájmu mladé generace o studium FM na vysokých školách v ČR dokumentovaný i zaslanými studentskými pracemi do této soutěže a potvrzující přínosnost a opodstatněnost oboru FM. Ocenění FM Awards 2008 představenstvo IFMA CZ udělilo Tomáši Polákovi za dlouhodobý přínos v oblasti facility managementu. Tak jako v předchozích ročnících byl dán prostor pro sdílení zkušeností a poznatků z praxe, z toho je patrné, že VIII. ročník Týdne FM byl určen jednak pro členy IFMA CZ, ale také pro širokou odbornou veřejnost včetně manažerských profesí oboru FM.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!