Český Forrest Gump: už jen pět dnů do zdolání 30 maratonů | E15.cz

Český Forrest Gump: už jen pět dnů do zdolání 30 maratonů

Už jen 212 kilometrů dělí od cíle maratonského běžce Reného Kujana, který v projektu „Jeden muž - 30 maratonů – 30 dní“ získává na Islandu finanční prostředky pro české vozíčkáře. Za 25 dní zvládl podle plánu zdolat 25 maratonů a vybaven Era platebním terminálem vybírá od Islanďanů finanční příspěvky na konto pražského Sportovního klubu vozíčkářů. Informovala o tom Era.

„Rád poběžím třeba 100 maratonů za sebou, zvedne-li to byť jen jediného člověka z kolečkového křesla. Nebo někoho jiného alespoň z gauče, aby šel pomoci těm, co to potřebují,“ říká Kujan. Svým přístupem nadchl i místního maratonského běžce, s kterým založil islandsko-český projekt na podporu handicapovaným.

„Bankovnictví, které momentálně prochází zásadní proměnou, je běh na dlouhou trať. Stejně jako maratonští běžci i banky musí mít velkou dávku trpělivosti a odhodlání věci měnit, protože prostor ke změnám je obrovský. Navíc aktivita Reného Kujana má i charitativní rozměr a pro Eru není odpovědné chování jen prázdné slovo. Pro všechny bez rozdílu hledáme nejen v našem portfoliu taková řešení, která odpovídají jejich požadavkům,“ říká člen představenstva ČSOB zodpovědný za Poštovní spořitelnu Jan Lamser.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!