Cesta od bachraté řepy ke sladidlu | E15.cz

Cesta od bachraté řepy ke sladidlu

Do konce prosince lidé při prohlídce Dobrovických muzeí navštíví cukrovar.

Když vyjede člověk autem z Mladé Boleslavi, zaručeně v těchto dnech potká nákladní auto naložené řepou. Směřuje do Dobrovice, největšího cukrovaru nejen široko daleko, ale také ve všech nových členských státech Evropské unie.
Co se s řepou stane, když sklouzne z onoho kamionu, ukazují průvodkyně Muzea cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice přímo v areálu továrny.
„Dřív se exkurze konaly pod patronací cukrovaru. Do provozu se dostaly školy, ostatní si jej mohli prohlédnout také, ale jen při dnech otevřených dveří,“ vysvětluje Lenka Suchomelová z Dobrovických muzeí. Zájemci odrostlí školní docházce tak podnik navštívili pouze při výjimečných událostech.

Exkurze lákají

„Po otevření muzeí nás napadlo ukázat kromě teorie také praxi, aby si návštěvník oboje spojil stejně jako historii výroby se současností,“ říká Suchomelová. O přibližně hodinu a půl dlouhé prohlídky je podle ní velký zájem. Objednávají je jednotlivci, různá sdružení od skautů a dobrovolných hasičů až po kluby důchodců a samozřejmě školy.
„Exkurzi v této podobě jsem zažila poprvé. Na takovou prohlídku by to ale chtělo celé dopoledne,“ říká Ludmila Boubínová, která učí chemii a biologii na boleslavském Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře.
Dřív provoz ukazovali technici cukrovaru, které to ne vždy bavilo, navíc často detailně znali jen tu část továrny, kde pracovali. Nyní zájemce doprovodí školené průvodkyně.
Novinkou je také několik stanovišť s názornými ukázkami a vzorky rozmístěnými po areálu. V něm skupina dojde k místu, kam denně od šesti ráno do deseti večer najíždí desítky kamionů. Přivážejí plodinu, která po pásu putuje do továrny. Denně jí tam zpracují čtrnáct tisíc tun. Průvodkyně ukáže návštěvníkům i úložny pro třicet tisíc tun takzvaných peletek neboli granulí z vysušených řízků řepy, kterými se krmí dobytek.
Uvidí rovněž dva sklady pro padesát tisíc tun hotového cukru, který čeká na velkoodběratele jako je Pepsi Cola, Danone či Nestlé. „Celé dvacetitisícové silo si v jediném roce odveze Coca-Cola,“ říká průvodkyně Hana Bucková.

Prohlídka s degustací

Zájemci pohlédnou do řepné laboratoře, do zubů řezačky či zažijí přechod z mrazivého dvora do prostor, kde je pětačtyřicet stupňů nad nulou. Cukr tam vaří a na cukající se pás vypadává už bílý. „Je vlhký a teplý, kdyby se pás zastavil, cukr by ztuhl. Potom je tvrdý jako kámen,“ vypráví Bucková. Když je v podniku dobrá nálada, mohou jej návštěvníci i ochutnat.
„Tentokrát si jeden kluk zase přál zkusit řepu,“ vysvětluje Bucková, proč se při prohlídce vydá k pásu od řezačky a přinese hrst proužků, takzvaných řízků. Na podlaze okolo se lepí boty a studenty z továrny provází také nečekaně koncentrovaná sladkost v ústech. „Prohlídka se mi hodně líbila, dozvěděla jsem se leccos zajímavého,“ míní septimánka Denisa Puldová.
Muzeum exkurze pořádá po dobu řepné kampaně, tedy do konce prosince. Znovu je plánují od října příštího roku. „Prohlídky děláme jen v období, kdy jsou technologie v provozu. Je to tak něco exkluzivního. Navíc v době, kdy má většina podobných zařízení omezený provoz,“ dodává Suchomelová a zdůrazňuje, že na speciální kampaňový okruh je nutné se předem objednat.

Kampaňový okruh

stojí 40 korun, studenty a důchodce nad 65 let 20 korun, lidé ve skupině do 15 lidí zaplatí jednou tolik, děti do 6 let nic
je třeba se předem objednat v muzeu
v listopadu denně od 9.00 do 16.00, v prosinci od 10.00 a v pondělí je muzeum zavřené

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!