Charita výtvarníků míří na zámek a ke zvonici na Borku | E15.cz

Charita výtvarníků míří na zámek a ke zvonici na Borku

Poslední listopadovou neděli začíná advent ve Vesnickém klubu Borek

Členové občanského sdružení Music & Art Club Český kras připravili předvánoční prodejní výstavu keramiky a obrazů s charitativním cílem. Svoje díla představí dnes při verrnisáži na Borku výtvarnice Veronika Nytrová Fialová a Ivana Fialová. Netradiční výtvory v těchto dnech dokončuje pro výstavu i alternativní umělec Vlastislav Kalina. Osobité grafiky chystá také kreslířka Anežka Sosnová.
„Nemám zvlášní potřebu svoje obrázky vnucovat lidem při veřejných expozicích. Sympatické na této výstavě nicméně je, že se na ní představí více autorů a že výtěžek z ní půjde na dobročinné účely,“ řekla kreslířka Anežka Sosnová, která svá díla ukázala už na Facebooku.
Výtěžek z výstavy několika autorů půjde na účet poskytovatele sociáních služeb Koniklec se sídlem na zámku v Suchomastech. „Domluvili jsme se s vedením Koniklece na určitém druhu podpory. Snažíme se klientům pomáhat v rámci našich omezených možností. Stejně tak morálně podpoříme aktivitu pro obnovu zvonice nad Borkem,“ uvedl předseda boreckého sdružení Radek Kutzendörfer.
Součástí programu dobročinného setkání s vernisáží výtvarníků bude také prohlídka zvonice nad kostelem Sv. Mikuláše, o jejíž záchranu začala usilovat skupina nadšenců. „Založili jsme sdružení a podnikáme první kroky, abychom získali prostředky z Evropské unie na obnovu této unikátní památky. Správce hřbitova na Borku už vysekal náletovou vegetaci v okolí zvonice a každý nechť se přijde přesvědčit, jakou dominantou této části Brd by se tato sakrální stavba mohla stát,“ řekl pražský podnikatel a jeden z iniciátorů občanské aktivity u Suchomast Jan Unger.
Vernisáž dobročinné výstavy začne v neděli v půl čtvrté odpoledne. Výstava potrvá do soboty 4. prosince. Autobus z Berouna do Suchomast odjíždí v neděli z autobusového nádraží dvacet minut po poledni a zpátky jede v sedm hodin a třináct minut večer.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!