Chaty a chalupy zlevňují o desítky procent | E15.cz

Chaty a chalupy zlevňují o desítky procent

Nízký zájem o koupi víkendových objektů snižuje v některých místech proti loňsku jejich ceny o desítky procent. Důvodem je podle makléřů především nejistota lidí, jak se vyvine hospodářská krize, čekání na ještě výhodnější ceny a také zpřísnění podmínek hypoték.

Největší meziroční pokles cen rekreačních objektů je podle analýzy realitní společnosti Sting v Olomouckém kraji. Chata v okolí Olomouce do 50 metrů čtverečních s pozemkem až do dvou tisíc metrů, která se loni prodávala za bezmála milion, zlevnila nyní skoro o 40 procent na 550 tisíc korun. Obdobné malé nemovitosti, které jsou nejčastěji součástí osad, šly například poblíž Brna dolů až o 29 procent, u Děčína až o čtvrtinu a v okolí Mělníka o 17 procent.

Zlevňování víkendových objektů se projevuje napříč republikou, horské apartmány v Krkonoších, které si investoři pořizovali na pronájem, by podle makléřů musely zlevnit o 30 až 40 procent, aby se našli kupci. Naopak ceny drží klasické chaty a chalupy ve vyhledávaných horských střediscích, jako jsou Krkonoše a Jizerské hory, a chaty s možností blízkého koupání a s pěkným výhledem, jako například na Slapech a Kokořínsku.

Jejich nabídka je sice větší než dřív, ale poptávka není tak nízká, aby prodávající museli jít s cenou dolů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!