Chceme vyhrát skupinu a postoupit

Cesta pohárovou Evropou začíná. Era-Pack Chrudim vstoupí v pondělí do UEFA Futsal Cupu.

Na české scéně vládnou suverénně poslední čtyři roky. Letos by rádi dobyli i starý kontinent. Futsalisté Era-Packu Chrudim zahájí evropské tažení. Cíl je jasný, přestat klepat na bránu finálového turnaje a konečně ji pořádně rozrazit.

Vyrovnaná skupina

Chrudimskému týmu se v základní skupině UEFA Futsal Cupu postaví do cesty bělorusko-maďarsko-gruzínský blok. „Náš cíl je jasný. Chceme vyhrát skupinu a postoupit z prvního místa,“ hlásí prezident klubu František Tichý. I z jeho slov je poznat, jak moc touží chrudimský tým po pohárovém úspěchu. Veškerou snahu proto na startu sezony soustředí právě na klání s evropskými mistry a česká liga jde trochu do pozadí. Východočeši sice na domácí scéně ve třech odehraných duelech deklasovali své soupeře, ale v kabině už se skloňují jiná jména. Minsk, Györ a Tbilisi.
Právě tyto týmy se společně s domácím celkem poperou o dvě postupová místa. Nejtěžším soupeřem by mělo být dobře známé Tbilisi. Před dvěma lety ho sice Era-Pack suverénně porazil 6:3, jenže gruzínský mistr se před letošní sezonou notně posílil.
„Ve svém kádru mají osm brazilských futsalistů a v přípravě dokonce dvakrát porazili ázerbájdžánské Baku, které se loni dostalo mezi čtyři nejlepší týmy Evropy,“ vysvětluje kapitán týmu Tomáš Meller. Rozhodujícím faktorem může být výhoda domácího prostředí. Hrát se totiž bude na chrudimském zimním stadionu, kde už několikrát předtím dokázali diváci vytvořit skvělou atmosféru.
„Věřím, že nás přijde podpořit spousta diváků a vytvoří báječnou atmosféru. Naši soupeři jsou nesmírně silní a čekají nás tři velice těžká utkání. Naší povinností je ovšem postoupit,“ říká hrající trenér Chrudimi Brazilec Cacau.
Turnaj začíná prvními zápasy v pondělí, už v pátek si ale Chrudim může osahat prostředí na zimním stadionu v ligovém utkání s Plzní.