„Chci vyhrát soutěž brankářů“ | E15.cz

„Chci vyhrát soutěž brankářů“

Svými výkony drží FBC Kladno v první desítce extraligové tabulky. Ve statistice brankářů je už Martin Beneš nejlepší.

Před dvěma lety mu činovníci České florbalové unie pověsili na krk bronzovou medaili. Získal ji v dresu pražského týmu SSK Future. V hlavním městě pak vydržel chytat ještě sezonu, ale v létě loňského roku již přestoupil do týmu extraligového nováčka z Kladna. Týdeníku Sedmička poskytl rodák z Karlových Varů rozhovor.

Na mistrovství světa ve Finsku získali čeští florbalisté bronzové medaile. Vy jste se ale v sestavě národního týmu neobjevil ani na lavičce náhradníků. Čekal jste, že vás reprezentační trenér vyzkouší alespoň v přípravných zápasech?

Dokonce jsem si to přál. Myslím si, že výkonnostně bych na to měl. A když vezmu v potaz, že v současné době máme v reprezentaci pouze dva brankáře, kteří na mezinárodní scéně něco odchytali, tak by to byl od trenéra i logický krok. Takže se nechám překvapit příští nominací.

Jaké je Kladno v porovnání s dalšími mužstvy extraligy?

Máme dost nezkušených hráčů, spíše bojovníků. Kdybychom získali alespoň dva zkušené borce, tak se Kladno výkonnostně zvedne. Je škoda, že se nikdo takový neobjevil. Máme vynikající zázemí, vedení pro nás dělá první poslední a je tady chuť i možnost něco dokázat.

Přestupy skončily s posledním prosincovým dnem. Dostal jste nějakou nabídku?

Žádná nabídka přede mnou nepřistála. V Kladně jsem podepsal smlouvu do konce příští sezony a chci ji dodržet. To by muselo přijít opravdu něco velkého ze zahraničí, abych odešel dříve.

Překvapilo vás, že se mezi extraligovými gólmany držíte tak vysoko?

Trochu mě to zaskočilo. Na takové úrovni není běžné, aby brankář nováčka vévodil statistikám. Nechci současný stav přeceňovat, ale když už jednou tabulku vedu, tak by bylo moc příjemné celkové bodování brankářů i vyhrát.

Čekal jste před sezonou, že bude Kladno touto dobou kolem desátého místa?

Představoval jsem si, že budeme ještě výš. Přesto se stále můžeme do vyřazovacích bojů o titul dostat. Slibuji za celou kabinu, že pro to uděláme maximum.

V čem je síla florbalového Kladna?

V bojovnosti a v týmovém duchu. Každým zápasem se zlepšujeme, kluci sbírají zkušenosti a třeba v příští sezoně nabídneme lidem i pěkný florbal, na který je nalákáme do hlediště kladenské sportovní haly. Rád bych, aby nás tam přišli povzbudit už tuto neděli od pěti hodin odpoledne, kdy hrajeme s Mladou Boleslaví.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!