Chlapec vběhl pod auto, řidič přehlédl na přechodu dívku | E15.cz

Chlapec vběhl pod auto, řidič přehlédl na přechodu dívku

nad

Včera, v pondělí 22. listopadu, se staly dvě nehody při nichž auta srazila děti. V Prosenici vběhl osmiletý chlapec pod auto, v Hranicích řidič přehlédl dívku na přechodu pro chodce.

První nehoda se stala v pondělí 22. listopadu o půl osmé ráno v Prosenici. Po ulici Na Návsi jel dvaapadesátiletý řidič. Do jízdní dráhy mu vběhl osmiletý chlapec. „Ten stál společně s dalšími spolužáky na chodníku a začal přebíhat vozovku na druhou stranu v době, kdy k němu zleva přijíždělo auto směřující na Přerov,“ informovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. I když řidič strhl řízení a snažil se nárazu zabránit, chlapce auto srazilo. „Podle lékařeské zprápy se bude chlapec z nehody léčit do pěti dnů,“ dodala policejní mluvčí. Test na alkohol byl u řidiče negativní. Škoda na vozidle je deset tisíc korun.

Druhá nehoda se stala odpoledne v Hranicích ve Zborovské ulici. Pětapadesátiletý řidič jel směrem do centra města. „V blízkosti křižovatky s ulici Pod Nemocnicí přehlédl na přechodu pro chodce čtrnáctiletou dívku, do které narazil,“ informovala Miluše Zajícová. Dívka vyvázla s lehkým zraněním, ze kterého se bude léčit deset až čtrnáct dní. „Alkohol byl u řidiče vyloučila dechová zkouška,“ dodala mluvčíí.

Autor: nad
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!