Chtějí parkovat. Zdarma | E15.cz

Chtějí parkovat. Zdarma

Kam zaparkovat auto? Řidiči musí déle hledat. Pomohla by stavba pod Lidickým náměstím.

Lidé: Potřebujeme nová parkovací místa. Radní: Vybudujeme stání pod Lidickým náměstím. Lidé: Ok, kdy? Radní: Až se nám bude chtít.
Parkování v Ústí je problém. Vyřešit ho měla úprava Lidického náměstí. Studii vypracovali architekti Atelieru AP, městská anketa vyzněla pro stavbu, která je ale nyní utopií. Přípravy si už vyžádaly 8,6 milionu korun. A tím vše skončilo. Roli hrají peníze.
„Domnívám se, že taková akce nevyřeší parkování ve městě. Bude pochopitelně zpoplatněné a takových ploch je podle mě dost. Každý, kdo křičí, že v centru není stání, myslí parkování zdarma,“ říká Ústečan Zdeněk Kymlička.
Redaktoři Sedmičky testovali, jak složité je zaparkovat v Ústí. A výsledek jen potvrzuje, že město potřebuje další parkoviště, nebo lidé více benzinu, musí totiž hledat.
Všední den, pár minut před sedmou ranní. Tým Sedmičky chce zaparkovat v Pařížské ulici nebo poblíž. V Pařížské je to nemožné, v Bratislavské beznadějné. Zelená ve Zdaru hlásí volnou kapacitu. Za Bohemkou i u domu kultury konečně mohou vypnout motor.
Stejný den, 13.57, Masarykova ulice. V Pařížské je opět plno, v Hrnčířské posádka najde po druhé odpoledne místo. Jedno jediné, další mají smůlu.
Prakticky kdykoliv je volno pod Mariánskou skálou. První tři hodiny tam jsou zdarma. Hodina a půl je bezplatná i ve Foru. Ke komfortu je ale v Ústí daleko. „Nová místa by se hodila,“ shodují se řidiči.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!