„Chtěla jsem víc hrát,” říká Klečacká | E15.cz

„Chtěla jsem víc hrát,” říká Klečacká

Nejlepší střelkyně týmu Simona Klečacká pomohla házenkářkám k solidnímu podzimu.

Před sezonou se rozhodla k radikálnímu kroku. Odmítla zápasy v nejvyšší soutěži žen a vrátila se do mateřského oddílu. Čtyřiadvacetiletá Simona Klečacká se začala soustředit jen na první ligu žen a budějovickou Lokomotivu. Výsledkem je jedenašedesát gólů a páté místo mezi nejlepšími střelkyněmi soutěže.

Jaký pro vás byl podzim?

Začátek sezony byl velkým překvapením. Nikdo takový nástup nečekal. Poznali jsme, že umíme hrát a hlavně vyhrávat. Jenže brzy přišlo vystřízlivění, přestalo se nám dařit. Měli jsme našlápnuto velmi dobře, ale dělá nám problém soustředit se na celé utkání.

Jste se sebou spokojená?

Vždycky je co zlepšovat, ale oproti loňsku se na hřišti cítím jistěji a každá branka je radostí. Dala jsem okolo šedesáti gólů, ale na tom se podílí celý tým.

Proč jste se v létě rozhodla skončit v Jindřichově Hradci?

Nebylo to jednoduché. Dlouho jsem o tom přemýšlela. Nepatřila jsem do základní sestavy a nedostávala jsem tolik příležitostí. Chtěla jsem víc hrát i za cenu nižší soutěže.

Nemrzí to zpětně?

Občas ano. V Jindřichově Hradci studuji, je to můj druhý domov a k holkám mám docela blízko. Pokud mi škola dovolí, zajdu s nimi i na trénink.
Vedle interligy jste hrála i první ligu. To je slušný záběr.
Bylo to náročné. Studium, brigáda, tréninky, zápasy, a tak pořád dokola. Cestovaly jsme taky na Slovensko, a to zabere hodně času. I to byl důvod, proč jsem chtěla hrát jen první ligu.

Není první liga krok zpět?

Zkusila jsem si zahrát nejvyšší soutěž, co víc si přát? Samozřejmě by mi bylo milejší, kdybych měla možnost zasáhnout do více interligových zápasů, ale pro někoho, kdo hrál ještě před dvěma lety druhou ligu, to byl splněný sen. Nyní se může zdát, že je to krok zpět, ale já věřím, že díky návratu získám pohodu a herní klid.

Jaké bude jaro pro tým?

Musíme sbírat body. Nebude to jednoduché, ale věřím, že máme co zlepšovat a jarní sezona bude lepší.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!