Chybí mi tu Straka, říká Bomersback | E15.cz

Chybí mi tu Straka, říká Bomersback

Mark Bomersback, plzeňská hvězda loňské hokejové sezony, exkluzivně pro Sedmičku vypráví o svém novém angažmá v Rusku.

Mark Bomersback loni překvapil celou českou hokejovou veřejnost. Stal se třetím nejproduktivnějším hráčem Plzně. V osmadvaceti získal titul nejlepšího nováčka extraligy.

„Plzeň znamenala přelomový rok v mojí kariéře. Přinesl mi klid a jistotu,“ uvedl pro Sedmičku explzeňský Kanaďan. Společně se svými krajany Scofieldem a O´Brienem prolomil zažité názory, že v extralize to cizincům prostě nejde. Po sezoně se vydal do bohaté ruské KHL. V Rusku je ale zatím všechno jinak. Jeho Novokuzněck se nemůže odlepit ode dna tabulky. Góly nestřílí ani on. Bomersback ale neztrácí optimismus.

„Neproměnili jsme dost šan-cí. Ale tvrdě pracujeme a dřív nebo později se věci dají do pořádku,“ je klidný Bomersback s tím, že podobné je to i u něj. K většímu klidu by mu v Novokuzněcku pomohl hráč typu Martina Straky nebo Tomáše Vlasáka. „Oba pro mě moc znamenali na ledě i mimo něj. Děkuju za tu šanci, že jsem s nimi mohl hrát,“ vzkazuje do kabiny plzeňské ČEZ arény. Aféře nerozumí Přehled o Plzni neztrácí a extraligu má pořád pod drobnohledem. Vždyť po dohodě se sportovním manažerem Milanem Tichým dohodil do Plzně i angažmá svému kamarádovi z americké nižší soutěže Johnu Lammersovi. Podle něj zatím neukázal, co v něm je. O aféře s registracemi, kdy Plzni reálně hrozí ztráta devatenácti bodů, slyšel, ale nerozumí jí.

„Nechápu, jak by klub mohl přijít o tolik bodů,“ říká. Pořád si píše i s bývalým spoluhráčem z Plzně Dougem O´Brienem (nyní Sparta Praha) a s Darrelem Hayem, který hraje v Mladé Boleslavi. Dva Severoameričany má po ruce i v Novokuzněcku. Dobře si popovídá i s Čechem Václavem Nedorostem, který v Rusku kroutí také svoji první sezonu. Nejlepší fanoušci Když se ho v Rusku zeptají, co mu z Plzně schází nejvíc, odpoví, že fanoušci. „Určitě byli nejlepší, jaké jsem kdy zažil,“ míní levé křídlo. A co přeje Indiánům do letošní sezony?

„Jen to nejlepší. Pár let na sobě dřou a těžko se najde jiný tým, který by si víc zasloužil vyhrát. Zasloužilo by si to celé město,“ uzavírá.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!