Chytré plynoměry odpojí dlužníka od plynu | E15.cz

Chytré plynoměry odpojí dlužníka od plynu

Společnost Pražská plynárenská přichází s tzv. inteligentními plynoměry, které lze dálkově uzavřít a tím odpojit dlužníka od dodávky plynu. Ta přitom nebude obnovena do té doby, než dlužník svou pohledávku vůči společnosti vyrovná nebo sjedná řešení celé situace. Oznámila to firma

Další variantou je zařízení, které umožňuje odběr plynu pouze při vložení předplacené karty. V případě vyčerpání kreditu, stejně jako v předcházejícím případě, přeruší plynoměr dodávku plynu, a to až do doby opětovného „nabití“ karty. Obě zmíněná zařízení bude postupně společnost instalovat u těch svých zákazníků, kteří opakovaně a dlouhodobě neplní své závazky týkající se úhrady spotřebovaného plynu.

„Chápeme, že se někteří naši zákazníci mohou z různých důvodů dostat do složité situace, která jim zabrání přechodně plnit závazky. Jsme proto připraveni domluvit se s každým na individuálním řešení a být mu nápomocni. Přerušení dodávky plynu považujeme až za krajní možnost. Bohužel vyskytují se i lidé, kteří s námi nekomunikují, situaci odmítají řešit a dohodnout se nechtějí. V těchto případech pak nezbývá, než postupovat razantně,“ vysvětluje mluvčí společnosti Miroslav Vránek.

Pražská plynárenská již v minulosti spustila kampaň, v níž upozornila neplatiče, o jaké výhody, bonusy a slevy přicházejí zákazníci, když dlouhodobě dluží.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!