Čím větší motokrosoví blázni, tím nadšenější diváci | E15.cz

Čím větší motokrosoví blázni, tím nadšenější diváci

V O₂ areně ukáže při Gladiátorských hrách svoje dech beroucí triky špička freestyle motokrosu.

Obrovská show nabitá extrémním nebezpečím. To jsou Gladiator Games (Gladiátorské hry), při kterých se v sobotu v O₂ areně zase po roce představí nejlepší freestyle motokrosaři světa.

„Myslím, že diváci se mají na co těšit. I pro mě to bude velký zážitek,“ hlásí guru českého freestylu Petr Kuchař, který se taky proletí na motorce do zhruba patnáctimetrové výšky a třicetimetrové dálky.

Nejšílenějších triků by se návštěvníci měli dočkat od Američanů. Nate Adams je dlouhodobě jedním z těch, kteří ostatním udávají směr. Do Prahy se vrací poprvé od roku 2005, kdy tady naplno zazářil. Nadchnout publikum by měl i Jeremy Stenberg, jenž taky dokáže nevídané kousky.

Chuck Carothers loni v české metropoli předvedl jako první v historii salto (vzad) na neupraveném silničním stroji Harley Davidson. A teď pomýšlí na další nesmírně riskantní pokus. Ve vzduchu by se nad motorkou otočil kolem vlastní osy (jako kdyby válel sudy).

„Ten trik se jmenuje body varial. Kdyby mu vyšel, bylo by to bylo něco obrovského,“ podotýká Kuchař.
Na své si přijdou i fanoušci a fanynky pražského jezdce Matěje Česáka. Nejmladší freestyle motokrosař v Evropě má už v jedenácti letech stejný počet sponzorů a vlastní web.

Prestižní vrchol sezony

„Celá akce je velice prestižní, jde o vrchol domácí sezony a nejlepší podnik široko daleko,“ popisuje Kuchař význam Gladiator Games pro publikum i soutěžící.

On sám se letos potýká se zdravotními problémy, ale pražský závod si nechce nechat ujít. „Mám ho rád, je to taková specialita.

A zaskákat si po boku borců, jakými jsou Adams, Stenberg nebo Španěl Dany Torres, je pro mě vždycky zážitek,“ zdůrazňuje Kuchař.

Gladiátorské hry se konají v sobotu 27. listopadu od půl osmé večer. Vstupenky stojí od 690 do 1490 korun a v době uzávěrky tohoto čísla nebyly vyprodané ani v jedné z pěti cenových kategorií. Volných jich bylo přes dva a půl tisíce.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!