Čínský týden bratrů Procházkových | E15.cz

Čínský týden bratrů Procházkových

Přerovští biketrialisté si z mistrovství světa v Číně přivezli dobré umístění a silné zážitky.

Dvakrát píchnuté kolo a obalované kohoutí pařáty k večeři. I takové zážitky přichystalo bratrům Procházkovým letošní mistrovství světa v biketrialu, které koncem srpna hostil čínský Ping Tang National Geopark. Mladší Pavel bral nakonec v kategorii Senior páté místo. Adam si v prestižní třídě Elite doskákal pro příčku devátou. Oba tak na světovém šampionátu zajeli své zatím nejlepší výsledky v daných kategoriích.

Jste s výsledkem z Číny spokojeni? Adam: Můj cíl byl vejít se do desítky, a to jsem splnil. Takže jsem pokojený. Kdybych chtěl zajet v Elitě od pátého místa výš, musel bych na kole sedět pořád. Na úkor školy, zaměstnání a podobně.
Pavel: Medaile nebyla nedosažitelná. Ale po prvním kole jsem byl až desátý. Ve druhém jsem dojel třetí. Celkově to stačilo na páté místo. I tak jsem spokojený. Na první dva jsem neměl, ale bronz visel ve vzduchu.

Letos se o titulu mistra světa poprvé rozhodovalo v jediném závodě. Vyhovovalo vám to? Adam: Je to lepší systém než seriál závodů. Nezabere to tolik času. Kdyby se tímto stylem jelo i příště, byl bych rád.
Pavel: Teď mi to vyhovuje, protože jsem zajel bez problémů. Kdybych ale vyhořel, asi bych mluvil jinak.

Přišly krizové momenty? Adam: Ve druhé sekci jsem prorazil přední kolo a chytil pět trestných bodů. Totéž se mi stalo i v deváté sekci, ale tu jsem dojel.
Pavel: Krize přišla hned na začátku. V jednoduchém úvodu jsem našlapal dva body.

Jak vám vyhovovala trať? Adam: V porovnání se Španělskem, kde se jelo loni, to byla spíše lehčí trať. Víc nás trápilo vedro. V pět odpoledne ukazoval teploměr devětatřicet stupňů.
Pavel: Začátek byl kluzký. I proto jsem tam našlapal body. Ale jinak to byla lehká trať. Závodilo se prakticky jen na čtyřech sekcích.

Co vás v Číně nejvíc ohromilo? Adam: Kontrast. Závod měl rozpočet pětačtyřicet milionů korun a o pár metrů dál bydleli lidi v chatrčích a garážích. Pavel: Zajímavé to bylo i s jídlem. Hned první den jsme dostali obalované kohoutí pařáty. Tím odstartovala naše dieta. Jedli jsme pak hlavně suchou rýži a nudle.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!