City Deco - „cesta trvale udržitelného stavění“ | E15.cz

City Deco - „cesta trvale udržitelného stavění“

Společnost ECM Real Estate Investments A. G. (ECM), která v Praze na Pankráci realizuje podle schváleného územního plánu městské centrum, zde staví novou polyfunkční budovu City Deco, která myslí i na ekologii a zdraví budoucích pracovníků.

Společnost ECM Real Estate Investments A. G. (ECM), která v Praze na Pankráci realizuje podle schváleného územního plánu městské centrum, zde staví novou polyfunkční budovu City Deco, která myslí i na ekologii a zdraví budoucích pracovníků.

Při realizaci stavby se ECM zaměřila především na šetření energií a vytváření kvalitního pracovního prostředí použitím inovativních technologií v systému větrání a chlazení charakteristických pro nejmodernější, tzv. „inteligentní“ budovy. „Už v samotném projektu jsme mysleli na to, aby se lidé v City Deco cítili dobře. Kombinací deskových otopných těles, otevíratelných oken do zelených atrií, ale zejména tzv. indukčních jednotek, tedy chladicích trámů s integrovanými svítidly, se nám podařilo vytvořit prostředí, které díky optimálnímu osvětlení a příjemným tepelně-klimatickým podmínkám nabídne zaměstnancům maximální kvalitu pracovního prostředí,“ uvedl architekt Václav Aulický, autor budovy City Deco. Jak dále doplnil: „Připočteme-li k lepší pohodě lidí i ekologické hledisko celého systému znamenající významné snížení energetické náročnosti a výrazné snížení provozních nákladů, sleduje City Deco správný směr ve výstavbě moderních budov.“

#####Unikátní systém zajistí příjemné prostředí

Chladicí trámy (indukční jednotky) s integrovanými svítidly zavěšené pod stropem zajišťují klimatizaci a hygienickou výměnu vzduchu ve všech prostorách administrativní části City Deco. Celý systém je navržen tak, aby respektoval přirozené proudění vzduchu. Z chladicích trámů proudí vzduch podél stropu a padá samovolně dolů, tím se snižuje jeho rychlost proudění. Speciálními klapkami je možné seřídit místo, kde studený vzduch padá a tím se může výrazně eliminovat nepříjemný pocit chladu známý ze standardně klimatizovaných kanceláří. K topení se využívá sálavé funkce tradičních radiátorů.

Tento systém spolu s otevíratelnými okny přináší opravdu výjimečně příjemný pocit z vnitřního prostředí, kde pracovníci nejsou vystaveni proudům vzduchu, ani zatěžováni hlukem ze zařízení, které neobsahuje žádné pohyblivé zařízení. Významné je i hygienické hledisko, protože se tak značnou měrou omezuje víření prachu a šíření alergenů. Další výhodou tohoto systému je jeho levnější provoz, protože díky absenci ventilátorů v jednotkách má nižší spotřebu energie, odpadá výměna ventilátorů a filtrů a také údržba kondenzátního systému. Nájemníci se tedy určitě mají na co těšit.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!