Clever CZ chystá mohutnou expanzi | E15.cz

Clever CZ chystá mohutnou expanzi

Osm stovek poradců v celé ČR chce do konce příštího roku najmout hypoteční zprostředkovatelská společnost Clever CZ, která zahájila činnost začátkem letošního března. Cílem společnosti je stát se největší tuzemskou poradenskou a zprostředkovatelskou sítí v oblasti financování bydlení.

„V současné době již disponujeme týmem sto padesáti spolupracovníků v celé ČR a letos plánujeme rozšířit tuto síť na dvojnásobek. Daří se nám velmi rychle získávat kvalitní odborníky díky tomu, že některé finanční instituce z důvodů ekonomické krize omezují svoje distribuční sítě. Ještě před rokem bychom měli situaci při náboru mnohem složitější,“ uvedl ředitel a spolumajitel společnosti Clever CZ Robert Tomeš. Podle jeho slov má už tato firma uzavřeny smlouvy se všemi rozhodujícími bankami, které poskytují hypoteční financování a stavební spoření.

#####Peníze pro kupující i developery

Jak dále informoval Robert Tomeš, záběr firmy Clever CZ chce být velmi široký. „Spolupracujeme s realitními kancelářemi a jejich klientům pak nabízíme při koupi nemovitosti kompletní finanční servis. Další oblastí naší činnosti je zajišťování projektového financování bytové výstavby pro developery,“ pokračuje ředitel firmy. Třetím segmentem je pak klientské financování dokončených větších bytových projektů. „V těchto případech postupujeme formou výběrových řízení. Vítězem je ta banka, která garantuje nejnižší sazby a poplatky při uzavírání smluv s kupci bytů,“ doplnil Tomeš.

Společnost Clever CZ získala finance na svůj rozjezd formou půjček od skupiny tuzemských podnikatelů. Jde prý o subjekty, které se pohybují v jiném než developerském byznysu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!