Co se do sedmi kulturních „nej“ nevešlo | E15.cz

Co se do sedmi kulturních „nej“ nevešlo

Hana Hejduková

Boleslav je na první pohled průmyslové město žijící v rytmu směn automobilky. Na druhý se toho ale loni v kultuře dělo dost.

Už 3. ledna začal rok novinkou, plesovou sezonu totiž zahájil VI. reprezentační ples města. Hlavní hvězdou na něm byla Iveta Bartošová.
Na své si ale v Boleslavi mohli přijít nejen příznivci populární hudby, ale takřka jakéhokoliv žánru. Milovníky vážné hudby zaujal koncert Gentleman Singers ve Sboru českých bratří, ale také třeba vystoupení Kvarteta Martinů. Jazzové fanoušky potěšilo vystoupení americké zpěvačky Elisabeth Lohningerové ve Škoda Auto Muzeu „Bylo to, jako kdyby místní vážili cestu do newyorského klubu,“ řekl o něm organizátor Rudolf Kulka.
V nabídce byla také Folkparáda 2009 v Kulturním středisku Svět, kam přijel třeba Ivo Jahelka nebo Vlasta Redl. Na koupališti zase zahrál Mig 21.
Zajímavé byly i výstavy v Muzeu Mladoboleslavska, Městském paláci Templ, Sboru českých bratří či Domě kultury. Mezi události se zařadila rovněž Cena města pro malíře a učitele kreslení Stanislava Kováře.
Herečka boleslavského divadla Veronika Kubařová zase získala po Martě Issové či Marku Taclíkovi ocenění Televizní objev roku. „Je čest ocitnout se na jednom řádku s takovými osobnostmi,“ reagovala dívka.
Dařilo se i jejímu divadlu, Komedií roku 2008 se loni v březnu na pardubickém GRAND Festivalu smíchu stali Muži v offsidu. Na malé scéně oslavil šedesátiny uvedením vlastní hry Smím prosit? Ota Jirák. A jeho někdejší kolega Filip Tomsa, jenž se v Boleslavi narodil, ztvárnil hlavní roli ve filmu Veni, vidi, vici.

Autor: Hana Hejduková
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!